• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya şaha kalkacak
16 Eylül 2014 Salı 14:16

''Konya şaha kalkacak''

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, Konya Dış Çevre Yolu ile Konya-Karaman-Mersin Demiryolu Hattı'nın tamamlanması ve Lojistik Köy Projesi'nin Konya için son derece önemli olduğunu belirterek, "Bu projelerin bitirilmesiyle birlikte Konya şaha kalkacak. Ayrıca Antalya-Konya-Nevşehir-Kayseri Hızlı Tren Hattı’nın devreye girmesi de turizm açısından bölgemize değer katacaktır" ifadelerini kullandı.

Konya'ya ikinci yatırımını yapan Unilever'in tedarikçisi bir grup uluslararası yatırımcı firmayla Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplantı düzenlendi. Toplantıda, Kütükcü, yatırımcı firmalara Konya ekonomisi, yatırım imkanları ve Konya Organize Sanayi Bölgesi'ni anlatan bir sunum yaptı.

Kütükcü, Konya'nın bir büyükşehrin sunduğu imkanların çoğunu sunan, ama büyükşehir stresi yaşatmayan bir şehir olduğunu belirtti.

Konya'nın yatırım kriterlerinin her geçen gün yükseldiğini ifade eden Kütükcü, Konya'ya yatırım yapan yerli ve yabancı bütün sanayicilerin önemli avantajlar yakalayacağını, özellikle pozitif bakış açısı, gelişmiş sanayi altyapısı ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bitirilmesi planlanan önemli Konya projelerinin yatırımcılar için fırsatlar içerdiğini aktardı.

Konya'nın üretim odaklı düşünen bir şehir olduğunun ve bu anlayışın Konya'yı çok daha rekabetçi, parlak bir geleceğe taşıyacağını dile getiren Kütükcü, Konya Organize Sanayi Bölgesi'nin bu anlayışın eseri olarak yatırımcılara son derece modern altyapı hizmetleri sunduğunu bildirdi.

- "Konya şaha kalkacak"

Konya’nın lojistik imkanları hakkında da bilgi veren Başkan Kütükcü, şunları kaydetti:

"Anadolu’nun ortasında, pek çok önemli ticaret merkezine bağlı bir konumdayız. Karayolu ve demiryolundaki kritik projelerimizle birlikte çok daha hızlı ulaşan ve ulaşılabilen bir şehir haline geleceğiz. Özellikle Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından temeli atılan Dış Çevre Yolu'nun ve Konya-Karaman-Mersin Demiryolu Hattı'nın tamamlanması, Lojistik Köy Projesi bizler için son derece önemli. Bu projelerin bitirilmesiyle birlikte Konya şaha kalkacak. Ayrıca Antalya-Konya-Nevşehir-Kayseri Hızlı Tren Hattı'nın devreye girmesi de turizm açısından bölgemize değer katacaktır."

Konya Valisi Muammer Erol da toplantıdan memnuniyet duyduğunu dile getirerek, Konya'yı tercih etmelerinin firmalara büyük avantajlar sağlayacağını vurguladı.

Unilever Türkiye Tedarik Zincirinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Temur'un da bulunduğu toplantıya, Konya Valisi Muammer Erol, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Daire Başkanı Özlem Karaduman, MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman, Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölgesi'nin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA