• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya sağlık üssü oluyor
15 Şubat 2010 Pazartesi 13:16

Konya sağlık üssü oluyor

Ak Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Sami Güçlü,Konya'nın bir sağlık üssü olacağını bildirdi.
Ak Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Sami Güçlü ile T.B.M.M İdare Amiri ve Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Yeni Şafak Orta Anadolu Bölge Müdürü Lokman Koyuncuoğlu’nu ziyaret ederek, Konya’ya yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgi verdi.
 
Görev başına geldiklerinden itibaren Konya’ya ciddi yatırımlar kazandırdıklarını belirten Prof. Dr. Sami Güçlü, hızlı tren ve Mavi Tünel projelerinin de tamamlanmasıyla Konya’nın bir cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.
 
Konya’nın ger geçen gün hızla büyüdüğünü ve bununla birlikte sorunlarında arttığını kaydeden Güçlü, “Konya’mız gerek bulunduğu konum itibariyle, gerekse sanayi ve tarımıyla Türkiye’nin en önemli şehirlerindendir. Bu nedenle hızlı büyümekte ve ona göre de sorunlar oluşmaktadır. Hükümet ve Ak Parti Konya milletvekilleri olarak oluşan bu sorunlara zamanında ve hızlı çözüm bulmak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Yaptığımız yatırımları, uyguladığımız hizmetleri halkımızda görüyor. Konya hiçbir hükümet zamanında bu kadar yatırım görmedi ve yatırımlarımızı artırmaya da devam edeceğiz. Bu kapsamda Mavi Tünel ve hızlı tren projelerinin tamamlanması Konya için çok olumlu sonuçlar doğuracaktır. Artı olarak Konya’mıza yeni üniversitelerde kazandırıyoruz. Konya’yı her yönden geliştirmek için çaba sarf ediyoruz” dedi.
 
Konya’ya sağlık alanında da önemli yatırımlar kazandırdıklarını ve kazandırmaya da devam edeceklerini dile getiren Sami Güçlü, “Konya Numune Hastanesi’nin yerine modern bir hastane açma projemiz var. Numune Hastanesi eski bir hastane olduğu için orayı yıkıp yerine daha modern ve büyük bir hastane açmayı planlıyoruz. Böylece vatandaşlarımızın daha refah ve geniş bir ortamda hizmet almalarını sağlayacağız. Beyhekim Hastanesi ise 2010’da tamamlanacak. İkinci tıp fakültemiz de Selçuklu ilçemizde hizmete girdi. Konya’yı sağlık üssü haline getirerek, kendine değil bulunduğu bölgeye de tam kapasite hizmet verir duruma getireceğiz. Ayrıca Konya’ya Türkiye’deki 7 yanık merkezinden biri olacak Konya Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Servisi’ni kazandıracağız” şeklinde konuştu.
 
TBMM İdare Amiri ve Konya Milletvekili Orhan Erdem ise, halkın sorunlarını dinleyerek, hizmet noktasında ellerinden gelen bütün imkânları seferber ettiklerini vurgulayarak, “Vatandaşımızın bire bir sorunlarını dinliyoruz. Şikâyet ve önerilerini dikkate alıyoruz. Çözümlerimizi de ona göre şekillendiriyoruz. Konya’nın tarım ve sanayi kenti olarak anılmasının yanında, sağlık ve üniversite şehri olarak da anılmaya başlayacak artık” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA