• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya reklam sektörünün istekli iletişimcilere ihtiyacı var
31 Aralık 2010 Cuma 11:15

Konya reklam sektörünün istekli iletişimcilere ihtiyacı var

Konya'nın açık hava mecrası WALL (RO RO Tanıtım) Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Topluluğu üyeleri ile bir araya geldi. RO RO Tanıtım sahibi Salim Özdemirin katıldığı söyleşide açık

Her hafta Perşembe günleri etkinliklerini sürdüren Reklam Topluluğu, bu hafta da Konya’nın tek açık hava mecrası WALL’ın Konya partneri RO – RO Tanıtım sahibi Salim Özdemir’i konuk etti. “Açık Hava Reklamcılığı ve Mecra Satışı” başlıklı söyleşide açık hava mecrası konuşuldu.

Eğlenceli bir sohbet havasında geçen söyleşide Salim Özdemir, birebir satışta müşteri ilişkilerinin önemini ve bu alanda WALL gibi global bir marka ile çalışmanın sağladığı avantajları Reklam Topluluğu üyeleri ile paylaştı. Öğrencilerin sektörle ilgili sorularını da yanıtlayan Özdemir, ayrıca, kariyer sürecini ve edindiği mesleki tecrübelerini öğrencilere aktardı. Dilkent Lisan Kursları sponsorluğunda gerçekleşen ve İletişim Fakültesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği söyleşinin ardından ise Salim Özdemir, Reklam Topluluğu Yönetim Kurulu ile birlikte Reklam Topluluğu uygulama atölyesini de gezdi.

Reklam Topluluğu akademik danışmanlığını yürüten Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Anabilim Dalı Başkanı ve Konya Reklamcılar Derneği Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Altunbaş, öğrencilerin her hafta iletişim sektörünün başarılı isimleri ile buluştuğunu söyledi ve “Bugünkü söyleşimizde öğrencilerimiz birebir satışı büyük bir markanın partnerinden dinlediler. Büyük markalar ile çalışmanın sağladığı büyük avantajı ama aynı zamanda bunu taşıyabilmenin zorluklarını öğrendiler.” dedi.

Ayrıca Altunbaş, Konya’nın değişen açık hava mecra markası ile ilgili olarak; “Açık hava mecralarının tasarımları reklam mesajlarını daha kolay algılanabilir kılmasının yanında bir şehrin modernleşmesine katkıda bulunan en önemli etkenlerden biridir. WALL gibi bir markanın şehrimize gelmesi ile birlikte Konya açık hava reklamcılığı nefes almaya başladı diyebiliriz.” dedi.

Gördüğü yoğun ilgiden memnun kalan Salim Özdemir; “Böyle bir oluşuma konuk olarak genç iletişimcilerle bir araya gelmek beni çok memnun etti. Konya reklam sektörünün böyle istekli iletişimcilere ihtiyacı var. Reklam Topluluğu, Konya reklamcılığına nitelikli personel sağlamak açısından çok önemli bir oluşum oldu. Artık İletişim Fakültesi ile reklam sektörü birbirlerine daha yakın diyebiliriz.” dedi.

Reklam Topluluğu yöneticileri ise sektör ile öğrencileri buluşturma misyonları doğrultusunda çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini söylediler.

Reklam Topluluğu etkinliğinin yanında, topluluk sponsoru Dilkent Lisan Kursları’da öğrencilere indirimli kurs imkânı sağlayan bir promosyon çalışması gerçekleştirdi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA