• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Platformu Yönetiminden MÜSİADa ziyaret
08 Mart 2013 Cuma 14:57

Konya Platformu Yönetimi'nden MÜSİAD'a ziyaret

Konya Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri MÜSİAD Konya Şube Başkanlığı görevine seçilen Dr. Lütfi Şimşeke hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun dileklerini ileten Konya Platformu Başkanı Mehmet Ali Çelik, “MÜSİAD Konya Şubesi örnek bir genel kurulla seçimlerini gerçekleştirdi. Şehrimizin önemli STK’larından olan MÜSİAD’la yeni dönemde de ortak projelerde yer almaya hazırız” dedi.
Konya’nın geleceğine dönük çalışmaların yapılması gerektiğini vurgulayan Mehmet Ali Çelik, özellikle şehirde yeşil dokunun artırılması için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.
Konya'nın sağlık alanındaki ciddi bir eksikliği olan, son dönemde artan alkol ve madde bağımlılığı ile daha önemli hale gelen Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (AMATEM) projesinde Konyalıların yardımlarıyla bitirdiklerini belirten Konya Platformu Başkanı Çelik, “Konya Platformu olarak öncelikle Konya'nın Sağlık hizmetlerinden eksik olan ne var diye yola çıktık. Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi'nin Konya'da olmadığından yola çıkarak bununla ilgili ne yapabileceğimiz konusunda bir plan ve proje çalışmasına girdik. Ayni ve nakdi yardımlarla bu binayı tamamladık. Yardımları ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Konya Platformu Üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileten MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek de, “ Konya Platformu yönetiminin desteğini hep yanımızda görüyoruz. Bundan sonra da yeni projelerde birlikteliğimiz devam edecektir” dedi.
Konya Platformunun AMATEM projesinden sonra yeşil alan çalışmalarını önemsediğini belirten Başkan Şimşek, “Gelecek nesillerimiz için şehir merkezinde yaşanan yapılaşmanın yanında yeşil alan ile ilgili çalışmaların artırılması gerekli. Gelişmiş ülkelerde bunun çok örnekleri var.  Bizimde daha önce bu konuda özellikle yerel yöneticilerimize önerilerimiz oldu. Bizim bu konuda dünyadaki örnekleri gibi işin gelişmişliğinden çok insani ve sosyal yönünü düşünmemiz gerekli” ifadesini kullandı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA