• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Numune istifalarla sarsılıyor
29 Haziran 2010 Salı 11:24

Konya Numune istifalarla sarsılıyor

Konya Numune'de Başhekimliğe Osman Yılmazın gelmesinden sonra bazı başhekim yardımcıları görev yerlerini değiştirirken, şimdide toplu toplu istifalar gelmeye başladı.
Prof.Dr. Osman Yılmaz’ın Numune Hastanesi Başhekimliğine geldikten sonra başlayan idari kadrolardaki rahatsızlık zaman zaman idarecilerin yer değiştirmesi ve mecburi görev yeri değiştirme şeklinde gerçekleşirken ,durum biranda toplu istifalara dönüştü.

Numune Hastanesi ve sağlık camiası başhekim yardımcılığı kadrolarında görevli Dr. Murat Uyan, Dr. M. Ali Sarıbabışçı, Dr. Ahmet Ergin, Dr. Mustafa Koyuncuoğlu, Dr. Ahmet Sahar ve Dr. Fatih Demirbaş’ın istifalarını konuşuyor.
İstifa eden hekimler açıklama yapmaktan kaçınırken, hastaneye yakın çevreler Başhekim Osman Yılmaz’ın gelmesinden sonra hastanede ciddi uyuşmazlık yaşandığını ve bir yıldan beri devam eden istifaların ve ayrılmaların artarak devam edeceğini belirttiler.

SAĞLIK BAKANINA ŞİKAYET DOSYASI
Konya’da sağlık alanında yaşanan sıkıntıların milletvekillerine iletildiğinden ancak sonuç alınamadığından yakınan sağlık  çalışanları, özellikle sağlıkta her türlü yatırımı yapmaktan kaçınmayan hükümetin Konya’da sağlık alanında yüzünü güldüremeyen müdürlerin, başhekimlerin görev başında tutulmasını bir dosyayla bakanlığa şikayet edeceklerini dile getirdiler. Hükümetin sağlıktaki atılımlarının halka iyi yansıtılamamasının sorumluları işte bunlar diyerek şikayet edilecek müdür ve başhekimlerin kimler olduğu ise henüz bilinmiyor
 
Yeni Konya
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA