• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya MÜSİADın projeleri bakanın masasında
25 Mayıs 2009 Pazartesi 17:09

Konya MÜSİAD'ın projeleri bakanın masasında

Müstakil Sanayici ve İşadamları Deneği (MÜSİAD) Konya Şubesi kabine revizyonu sonrası kabineye giren Devlet Bakanı Cevdet Yılmazı makamında ziyaret etti.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Deneği (MÜSİAD) Konya Şubesi kabine revizyonu sonrası kabineye giren Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
 
 MÜSİAD Genel Merkez tarafından organize edilen ziyarete Genel Başkan Ömer Cihad Vardan, Genel Başkan Yardımcıları, Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Korkmaz ve Başkan Yardımcısı Dr. Lütfi Şimşek katıldı.
 
 Bakan Cevdet Yılmaz, “MÜSİAD’ın Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda bundan önce olduğu gibi bundan sonraki dönemde de katkılarını bekliyoruz” dedi. Bakanlık olarak yeni dönemde en önemli gündemlerinin bölgesel gelişmişlik farkı olacağını ifade eden Yılmaz, “MÜSİAD’ın hazırlamış olduğu ve içinde MÜSİAD’ın önerilerinin yer aldığı ‘Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine Yönelik Sosyoekonomik Kalkınma Önerileri’ raporunu dikkatli bir biçimde inceleyeceğiz” dedi.
 
 Son olarak istihdamın arttırılması noktasında özel sektörden beklentilerinin olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, kalkınma ajansları hakkında heyete bilgi vererek; “Mevlana Kalkınma Ajansı Konya-Karaman bölgesi için bir kazançtır. Ahmet Akman’ın Genel Sekreter olarak atanmış olması hasebiyle, Sayın Akman nezdinde Mevlana Kalkınma Ajansı’ndan güzel çalışmalar bekliyor, örnek bir Kalkınma Ajansı olacağına inanıyoruz” diyerek, en kısa süre içersinde MÜSİAD’ı ve KOP bölgesini ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.
 
 Ziyarette MÜSİAD Konya Şubesi tarafından hazırlanan Konya Ovaları Sulama Projeleri (KOP) Raporu Bakan Yılmaz’a takdim edildi. Konya Gelişim Grubunun bu güne kadar hazırlamış olduğu raporlarında takdim edildiği görüşmede Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, “Bakanlığınızın ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyoruz. İnanıyoruz ki bundan önceki yapmış olduğunuz güzel çalışmalar bakanlığınız süresincede devam edecektir” diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA