• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya MÜSİADda genel kurul yapıldı
29 Ocak 2012 Pazar 01:05

Konya MÜSİAD'da genel kurul yapıldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, ''2001 yılında o büyük krizi geçirdiğimiz günlerde,
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, ''2001 yılında o büyük krizi geçirdiğimiz günlerde, o gün deselerdi ki size 'ya kardeşim bugünler geçici siz inanmayın bunlara. 10 sene sonra Türkiye dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olacak' kaç kişi inanırdı. Bu ülkede, bu hayal olarak görünüyordu'' dedi.
Vardan, MÜSİAD Konya Şubesi toplantı salonunda düzenlenen MÜSİAD Konya Şubesi 19. Olağan Genel Kurulu'nda, Konya'ya geldiğinde mutlu olduğunu ve bu kente koşa koşa gelmek istediğini söyledi. 
Sadece Konya'da değil, tüm Türkiye'de bir gönül adamı, gönül insanı, gönüllü iş adamı olarak ''bu ülkeye nasıl hizmet eder, kalkındırabiliriz'' diye çalıştıklarını belirten Vardan, şahsi bir menfaat için bir tarafa gidildiğini kimsenin söyleyemeyeceğini dile getirdi. 
Ülke adına mücadele ettiklerini, kanunların kuralların çıkarılmasını istediklerini hatırlatan Vardan, ''İş adamlarını harekete geçirip, onların öz güvenini getirerek hakiki iş adamı olmalarını gördüğümüzde iyi bir şeyler yaptığımız söyleyebiliriz. Bu yolda yapılacak çok işimiz var. Bugüne kadar yaptıklarımızla bunu başarmaya gayret ettik. Dünden bugüne iyi şeyler başarıldı'' dedi. 
Konya'da birlik ve beraberliğin olduğuna, özel ve kamu sektörünün beraber hareket etmesinin önemine işaret eden Vardan, birliktelik ve beraberlik bir yerde oluşuyorsa o kentin sorunlarının çok çabuk çözüldüğünü ve o ilin ilerlemesinin devam ettiğine dikkati çekti. 
Beraberlik örneğinin tüm illere yayılmasını umut ettiğini anlatan Vardan, şunları kaydetti: 
''Bu birliktelik biraz oluşmaya başladı. Ülke kalkınıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu yıldan bu yana yaklaşık 2002'ye kadar olan dönemde çok sayıda hükümet görmüş bu ülke. Bu memlekette bir şekilde siyasi istikrarı biz tutturamamışız. Belki kimin geldiği ilk başta önemli değil. Ama sonuçta eğer bir siyasi istikrarı bu ülkede yakalamışsak ve o iktidar gelip olayların çözümüyle ilgili bu birlik beraberliği oluşturuyorsa o zaman bir şeyler çıkıyor. 2001 yılında o büyük krizi geçirdiğimiz günlerde o gün deselerdi ki size 'ya kardeşim bugünler geçici. Siz inanmayın bunlara. 10 sene sonra Türkiye dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olacak' kaç kişi inanırdı. Bu ülkede bu hayal olarak geliyordu. İnsana 'dalgamı geçiyorsun' denilirdi. Şuan için bir vizyon var. Hem iktidar hem muhalefet partilerinin hem de bütün ülkenin önünde oluşmuş bir vizyondan bahsediyoruz şu an. Nedir bu 2023 vizyonu. Ulusal hedeflerimiz var. Netice itibariyle ulusal hedef, bir vizyon olarak ortaya koymak çok önemli. Şimdi bunlar var. Önümüzdeki seneler zarfında bunu yapabilmek için koşturmak durumundayız. Hepimize düşen görevler var. Toplumun her kesiminin üzerine düşen görevler var. Her zaman iyisini ve daha güzelini isteyeceğiz. 10 sene önce Türkiye'nin o haline baktığımızda bugün bu yere geleceğimizi düşünemeyebiliriz.'' 
İstenen kişi başı milli gelire ulaşmak isteniliyorsa, teknolojiye önem verilmesi gerektiğini ve yüksek katma değerli üretime girilmesini tavsiye eden Vardan, dışardan ithal edilen ürünlerin bir kısmının burada imal edilmesi gerektiğini ve teşviklerin onun için geldiğini bildirdi. 
 
Birlikteliğin önemine vurgu yapan Vardan, Meclise geldiğinde ülkenin ani hedefleri söz konusuysa herkesin birleşmesi gerektiği düşüncesinde olduğunu sözlerine ekledi. 
 
Programda 2011 yılında en yüksek ihracak yapan
Kombassan Holding
İttifak Holding
Beşel Gıda
Patent ve faydalı model dalında
Başaranlar Mühedislik ve Bürotime Mobilya
ödül alırken. Yılın en başarılı gazetecisi Merhaba Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Arslan, yılın bürokratı ise Sağlık İl Müdürü Hasan Küçükkendirci oldu.
MÜSİAD Konya Şubesinin yeni yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu,
1-Aslan Korkmaz
2-Lütfi Şimşek
3-M.Fahri Beserek
4-M.Ali Korkmaz
5-İbrahim Özen
6-Ümit Olgun
7-Murat Özsandıkçı
8-Lokman Koyuncuoğlu
9-Metin Sağlam
10-Ramazan Erkuş
11-Serhat Yaya
12-Ö.Faruk Okka
13-Ömer Saylık
14-Murat Çankırılı
15-Alparslan Şahin
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Konya tarım fuarına hazır!
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"
  • Davutoğlu: "Allah'tan rahmet diliyorum"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA