• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya KOBİ Başkenti haline geldi
28 Kasım 2012 Çarşamba 13:48

Konya KOBİ Başkenti haline geldi

Konyada yatırımlarına devam eden Bank Asya, şehirdeki 7. şubesini Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik ve Bank Asya üst düzey yöneticilerinin katıldığı törenle hizmete açtı.

Finans sektöründe istikrarlı yükselişini sürdüren Bank Asya, yurt çapındaki hizmet ağına bir yenisini daha ekledi. 27 Kasım Salı günü gerçekleştirilen törenle açılan Zafer Meydanı Şubesi ile Bank Asya’nın Konya’daki şube sayısı 7 oldu.
Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik, Zafer Meydanı Şubesi’nin açılışında yaptığı konuşmada; yakaladığı sağlıklı büyüme performansını başarıyla sürdüren Bank Asya’nın, aktif büyüklük bakımından Türkiye’nin önde gelen bankaları arasına girdiğini belirtti.
Ana enstrümanı finansman desteği sağlamak olan katılım bankalarının her geçen gün değerinin daha iyi anlaşıldığının altını çizen Abdullah Çelik, katılım bankacılığının üretici ve girişimci için en güvenli ve en iyi büyüme reçetesi olduğuna değinerek, Bank Asya’nın en kritik zamanlarda bile işletmelere desteğini ve reel ekonomiye katkısını sürdürdüğünü ifade etti.
Konya’nın Bank Asya tarihinde ayrı ve özel bir yeri bulunduğunu belirten Çelik, “1997 yılında Bank Asya’nın açtığı ilk on şubeden biri Konya Şubesi. Geçen süre içinde Konya halkına sunulan kaliteli hizmet anlayışı ve karşılıklı tesis edilen güvenle, bugün Konya il sınırları içindeki 7’nci şubeyi açmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
Konya KOBİ Başkenti haline geldi
Konya insanının çalışkanlığı ve disiplini sayesinde imalat sanayinde muazzam bir dönüşüm gerçekleştirdiğini ve bugün Konya’nın, Türkiye’nin adeta KOBİ başkenti haline geldiğini belirten Çelik, banka olarak büyüme yolundaki işletmelere yol gösterecek ve her açıdan destek olacak bir danışman, bir çözüm ortağı konumunda olacaklarını kaydetti.
Konya’nın imalat sanayinde geliştirmiş olduğu başarılı iş modelini, bankacılık sektöründe de Bank Asya’nın gerçekleştirdiğini belirten Çelik, “16. yılını dolduran genç bir banka olan Bank Asya, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu finansman ihtiyacını en hızlı karşılayacak sistemi kurması sayesinde bu kadar kısa süre içinde sektörünün lider bankası konumuna ulaştı” dedi.
Aktif büyüklüğü 20 Milyar TL’ye ulaştı
Bank Asya’nın bugün, 20 Milyar TL aktif büyüklük ile ekonomiye sağladığı nakdi ve gayri nakdi toplam kaynağın 24 Milyar TL’ye ulaştığını aktaran Abdullah Çelik, Türkiye’nin en büyük finansman kuruluşlarından biri olduklarını belirtti. 2012 yılının kendileri için yatırım yılı olduğunu ve 50 yeni şube açarak toplam şube sayısını 250’ye çıkardıklarını vurgulayan Çelik, şunları söyledi: “Hem hızla gelişmesine paralel olarak katılım bankacılığına ihtiyaç duyan Konya’da iki yıl içinde üç şube daha açtık, hem de bugüne kadar Bank Asya ile tanışmamış şehirlerimize ulaştık. Önümüzdeki sene de organik büyümemizi sürdürerek yeni şubeler açacağız. Bank Asya olarak, hızlı şubeleşmenin yanı sıra önemli iştirak yatırımları da yaptık. Türkiye’nin ilk faizsiz emeklilik şirketi Asya Emeklilik faaliyetlerine başladı ve kısa zamanda 30 binin üzerinde müşteriye ulaşarak, sektörün önemli oyuncuları arasında yer alacağını şimdiden göstermiş oldu. Bir diğer yatırım yaptığımız alan da Menkul kıymetler Piyasası’nda oldu. Asya Menkul Değerler A.Ş.’yi kurduk. Bu sayede müşterilerimize kurumsal finansman hizmeti sunacağız, halka arzlarına aracılık edeceğiz.”
Şubeleşmeye ve iştiraklere yapılan yatırımlardan başka, yurt dışındaki ilk şubelerini geçen hafta Erbil’de açtıklarını belirten Çelik, yine yıl içinde Hindistan’da temsilcilik ofislerinin de hizmete girdiğini ifade etti.
Son iki yılda bankanın yönünü büyük kurumsal firmalardan KOBİ ve bireysel müşterilere hizmet edecek şekilde değiştirdiklerini ve bunun neticesinde KOBİ müşterilerine sağlanan kredi tutarının geçen seneye göre yüzde 75 oranında artış gösterdiğini kaydeden Çelik, “Bu strateji değişikliğinin yansımalarını, son bir yıl içinde çok sayıda KOBİ firmasının bulunduğu Konya’da iki yeni şube daha açarak göstermiş olduk” dedi.
Beyazıt Mah. Hüsnü Aşk Sokak Bezirci Sitesi’nde hizmet vermeye başlayan Bank Asya Zafer Meydanı Şubesi’nde, müdür olarak görev yapan Hamza Kılınç, Konyalılar’a hizmet veriyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Bank Asya Zafer Meydanı Şubesi’nde müşterilerinin her türlü ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak organizasyon yapısına sahibiz. Bölgede istihdama ve gelişime açık firmalara destek vereceğiz. Amacımız bireysel ve ticari bankacılık alanlarında öncü projelere imza atarak Konya ekonomisine katkıda bulunmak” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA