• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya kendini güzelleştiren bir il
13 Ağustos 2011 Cumartesi 13:24

'Konya kendini güzelleştiren bir il'

AK Parti Konya İl Teşkilatı, Ankara temasları kapsamında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve diğer kabine üyelerinin ziyaretinin ardından bu kez de Konyalı bürokratları ziyaret etti.

AK Parti Konya İl Teşkilatı, Ankara temasları kapsamında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve diğer kabine üyelerinin ziyaretinin ardından bu kez de Konyalı bürokratları ziyaret etti.

AK Parti Konya İl Teşkilatı, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve yeni kabine üyelerinden sonra Ankara temasları kapsamında Konyalı bürokratları ile de bir araya geldi.

Ziyarete AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’un yanı sıra Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekilleri, merkez ilçe belediye başkanları ile il yürütme kurulu üyeleri ve AK Parti merkez ilçe başkanları katıldı.

DPT Müsteşarı Madenoğlu’na ziyaret
Ankara’daki bürokrat ziyareti programı, Devlet Planlama Teşkilatı(DPT) Müsteşarı Kemal Madenoğlu ile başladı. Madenoğlu ile makamında bir araya gelen AK Parti Konya Heyeti, Madenoğlu’na başarılar diledi ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ahmet Sorgun; “Başkent’teki gururumuzsunuz”
Kendilerini kabul ettikleri için DPT Müsteşarı Kemal Madenoğlu’na teşekkür eden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun; “Seydişehirli bir hemşehrimizin böyle önemli bir görevde bulunması hem bizleri hem de Konya’yı çok gururlandırıyor. Konya, bu anlamda çok şanslı. Birçok önemli mevkide Konyalı hemşehrilerimiz var. Hem şehrimizin tanıtımı hem de şehrimiz için yürütülen plan ve projelerin daha kısa zamanda hayata geçmesi açısından bu konumun çok önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Kemal Madenoğlu; “Konya çevresini de güzelleştiriyor”
Gösterilen yakın ilgiden dolayı AK Parti Konya İl Teşkilatı ve beraberindekilere teşekkür eden Devlet Planlama Teşkilatı(DPT) Müsteşarı Kemal Madenoğlu da memleketi Konya için hem bir insan olarak hem de makamın gerektirdiği değerler kapsamında kendisine düşen ne görev olursa yapmaya hazır olduğunu söyledi. Madenoğlu; “Konya’nın projelerini inceliyor ve takip ediyorum. Özellikle de Konya için neler yapıldı neler yapılabilir konularında incelemelerim oldu. Konya için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Çünkü Konya hem kendini hem de çevresini güzelleştiren bir ilimiz. KOP için 2 yıldır çalışıyoruz. DSİ ile devam eden çalışmalarımız var. KOP İdaresi Başkanlığı’nın kurulması da çok güzel oldu. Konya her anlamda öncü oluyor” dedi.

Gümrük Müsteşarı Altunyaldız’a ziyaret
DPT Müsteşarı Madenoğlu ziyaretinin ardından AK Parti Konya Heyeti’nin sonraki adresi Dış Ticaret ve Gümrük Müsteşarlığı oldu. Burada Gümrük Müsteşarı Ziya Altunyaldız ile bira araya gelen AK Parti İl Teşkilatı, Ziya Altunyaldız’a görevlerinde başarılar diledi.

Ziya Altunyaldız; “Konya’ya ayrı bir önem veriyoruz”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Gümrük Müsteşarı Ziya Altunyaldız, Konya’nın sanayi ve ticaret kenti olduğu için kurum olarak Konya’ya ayrı bir önem ve değer verdiklerini söyledi. Altunyaldız; “Konya tarımda olduğu gibi sanayisi ve ticaretiyle de gittikçe büyüyen bir şehir. Bu anlamda Konya’ya ayrı bir önem veriyoruz. Özellikle ‘Lojistik Köy Projesi’ Konya için önemli bir adım olacaktır. Bu konuda elimizden geleni yapmaya hazırız. Konya’da oluşturulacak bir platform sayesinde birçok önemli yatırım ve hizmeti şehrimize kazandırabiliriz” şeklinde konuştu.

AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın diğer önemli ziyaretleri
Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Teşkilatı ile beraberindeki heyet, DPT ve Gümrük Müsteşarlığı’nın yanı sıra ÖYSM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, Kamu Güvenliği ve Düzeni Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Kudret Bülbül, Ankara Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile Konya Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı ziyaretlerini de gerçekleştirdi. Söz konusu ziyaretlerde AK Parti Konya Heyeti, kurum çalışmaları ve Konya projeleri hakkında bilgi aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA