• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya iş dünyasından teröre lanet
18 Şubat 2016 Perşembe 17:36

Konya iş dünyasından teröre lanet

Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası yayınladıkları ortak açıklamada teröre olan tepkilerini dile getirerek, birlik ve teröre karşı kararlılık mesajı verdi.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, KTB Başkanı Hüseyin Çevik ve KSO Başkanı Memiş Kütükcü’nün yayınladığı ortak bildiride; Ankara’da askeri personele ve Diyarbakır’da askeri araca düzenlenen kalleş saldırıların Türkiye üzerinde oynanan hain planların bir parçası olduğu belirtilerek, buna en iyi cevabın birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek verileceğinin altı çizildi. Konya iş dünyasını temsil eden KTO, KTB ve KSO tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Ekonomik, sosyal ve siyasal alanda gösterdiği gelişmeyle coğrafyasının lider ülkesi Türkiye'nin, kısa zamanda istikrarı yakalamasını kabul edemeyen, Türkiyesiz bir coğrafya isteyen güçler, karanlık ve kirli yüzleriyle bir kez daha sahneye çıkmıştır. Şunu herkes bilmelidir ki; Türkiye teröre karşı birdir, beraberdir. Türkiye, hukukunu çiğnetmeden ulusal güvenliğini koruyacaktır. Nereden gelirse gelsin teröre boyun eğmeyecek ve haklı davasından vazgeçmeyecektir. Hastaneye, ambulansa ve ayrım gözetmeksizin sivil halka bile ateş açacak, bomba atacak kadar insanlıktan çıkmış bu maşalarla mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir. Buradan sorumsuzca ve gaflet içinde hareket edenlere, demeç verenlere sesleniyoruz; Siyaset yapmanın yolu sandıktır, silah değildir. Özünde şiddet ve silah olan siyasetin; demokrasiden, insan haklarından, kardeşlikten ve zenginlikten bahsetmesi inandırıcı değildir. Tüm ülkede olduğu gibi, özellikle terörün gelişmeye mani olduğu bölgelerdeki sivil toplum kuruluşları ve halkı huzur, barış ve refah için teröre ortak tepkilerini daha gür bir sesle dile getirmelidir.

Birlikte yaşama azmimizi kırmak için elinden geleni yapan, her türlü alçaklığı deneyen, kadın, çocuk demeden binlerce masumun kanına giren, askerimizi, polisimizi şehit eden, aklı ve vicdanı satılmış hainler ve akıl verenleri çok iyi bilmelidir ki; Bin yıldır bu coğrafyada barışın ve huzurun teminatı olan aziz milletimiz, teröre ve destekçilerine haddini bildirecektir. Bu ülkenin üreten, ticaret yapan iş dünyası ve STK’ları olarak, bugün bizlerin en önemli önceliğinin terörün kalıcı bir şekilde yok edilmesi olduğunu ifade etmek isteriz. Devletimizin terörle mücadele konusunda attığı adımları destekliyor, bu mücadelenin her alanda kararlılıkla devam etmesini istiyoruz. Halkımızın da algı merkezlerinin gerçek dışı bilgi ve yorumlarına karşı uyanık olmasını arzu ediyoruz.  Ayrıca bu süreçte, başta siyasiler olmak üzere toplumun tüm kesimlerini de sorumluluk almaya, terörü ve şiddeti lanetlemeye davet ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle hain terör saldırılarında şehadete eren yiğit vatan evlatlarımıza, askerlerimize, polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize acil şifalar,  milletimize sabır ve sükûnet diliyoruz.”

Saygılarımızla.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA