• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya İl KHH Kurulu oluşturuldu
13 Aralık 2010 Pazartesi 15:13

Konya İl KHH Kurulu oluşturuldu

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıklarını (Astım-KOAH) Önleme ve Kontrol Programı Eylem Planı dahilinde Konya il KHH Kurulu oluşturuldu.
Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıklarını (Astım-KOAH) Önleme ve Kontrol Programı Eylem Planı dahilinde Konya il KHH (Kronik Havayolu Hastalıkları) Kurulu oluşturuldu.

Belirlenen plan dahilinde bazı aktivitelerin yerine getirilmesi, desteklenmesi ve koordinasyonunun sağlanması amacıyla oluşturulan kurul ilk toplantısını, Sağlık Müdür Yardımcısı Orhan Battır başkanlığında Sağlık Müdürlüğü Eğitim salonunda gerçekleştirdi.

Kurul toplantısında, kronik havayolu hastalıklarında etkili olduğu düşünülen sigara kullanımının azaltılması amacıyla eğitimler yapılması için İl Tütün Kurulu ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılmasının sağlanması kararı alındı.

Ayrıca toplantıda, hava kirliliğinin azaltılmasına yönelik çalışmalar yapılması, evlerde ve motorlu taşıtlarda uygunsuz yakıt kullanımının önlenmesi gibi tedbirlerin alınması için ilgili mercilerle işbirliği yapılması, işyeri denetimlerinin sağlanması gibi kararlar alındı. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA