• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya İl Genel Meclisinden çocuklara müjde
15 Kasım 2011 Salı 12:37

Konya İl Genel Meclisi'nden çocuklara müjde

Konya İl Genel Meclisi Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu raporlarında Down Sendromlu çocukların eğitimine ışık tutacak bir karara imza attı.

Konya İl Genel Meclisi Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu raporlarında Down Sendromlu çocukların eğitimine ışık tutacak bir karara imza attı. Komisyonların İl Özel İdaresi’ne havale edilen raporları doğrultusunda, ilgili dernekten eğitim yapılacak bina için müracaat bekleniyor.

Konya İl Genel Meclisi, 2012 bütçe rakamlarının onaylanacağı Kasım ayı toplantılarında önemli bir kararı da gündemine taşıdı. Konya Down Sendromluları Derneği Başkanı Orhan Türkoğlu imzasıyla İl Genel Meclisi Başkanlığı’na dilekçe ile sunulan ve Ekim ayı toplantılarının 2. birleşiminde Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen talep, her iki komisyonun araştırmalarından oluşan raporlarla müzakereye açıldı.
Türkoğlu’nun “Hedef ve amaçlarımızın gerçekleşebilmesi için öncelikle koordinasyon ve organizasyon işlevlerini görecek bir büro ihtiyacı bulunmaktadır. Down sendromlu çocuklarımızın ve ailelerinin etkileşim ve gelişim sürecine katkı sağlayacak bir ortam olmak üzere birkaç odadan müteşekkil bir oluşuma ihtiyaç vardır. Meclisimizce uygun görülecek bir büro ve mümkünse eklentilerinin Derneğimiz adına tahsis edilmesi” şeklindeki talebi üzerine hazırladıkları raporları okuyan Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkan Vekili Turan Peker ile Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Remzi Korkut, 2012 yılında özürlülerin kullanımındaki binaların bakım ve tadilatı ile ilgili ödenek ayrıldığını hatırlatarak, talebin öncelikle İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne yapıldığını kaydetti.
 
Komisyon sözcüleri, İl Özel İdaresi bünyesinde uygun büro alanı bulunması durumunda talebin idare tarafından Meclis’e teklif edilmesi durumunda değerlendirilmesinin uygun olduğuna karar verdiklerini söyledi. Üyelerin müzakeresine açılan raporlar, geldiği şekliyle kabul edildi.

Down sendromlulara hizmet verecek büronun tahsisi, İl Özel İdaresi’nin önümüzdeki günlerde yapacağı çalışmalardan sonra netlik kazanacak.

Konya İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının dokuzuncu birleşimini 16 Kasım 2011 Çarşamba günü saat 10.00’da yapacak. Meclis, komisyon raporlarını görüşmeye kaldığı yerden devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA