• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya İl Genel Meclisi Ankarada
19 Mart 2012 Pazartesi 10:18

Konya İl Genel Meclisi Ankara'da

Konya İl Genel Meclisi AK Parti Grubu, Ankaraya yaptığı ziyaretlerle, Konyanın sorunlarını başkente taşıdı. Başbakan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Bakan, Bakan Yardımcıları...
Konya İl Genel Meclisi AK Parti Grubu, Ankara’ya yaptığı ziyaretlerle, Konya’nın sorunlarını başkente taşıdı. Başbakan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Bakan, Bakan Yardımcıları, milletvekilleri ve Konyalı bürokratlarla temaslarda bulunan heyet, yapılacak yatırımlar ile ilgili de bilgi alışverişinde bulundu.
Konya İl Genel Meclisi AK Parti Gurubu, Ankara’ya, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Bestami İnan’ın da bulunduğu bir ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yaptığı haftalık gurup toplantısına katılan heyet, siyasetin nabzını da TBMM’de tuttu. Başbakan Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çektirerek, Konya hatırası bir de hediye takdim eden İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi önderliğindeki heyet, daha sonra Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ve İller Bankası Genel Müdürü Ahmet Candan’ı ziyaret etti. Akşam yemeğine ise Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın davetlisi olarak katılan İl Genel Meclisi AK Parti üyelerinin ziyaretlerine Konya Milletvekilleri Ayşe Türkmenoğlu, Mustafa Kabakçı ve Mustafa Baloğlu da eşlik etti.
Ziyaretler ve yapılan temaslarla ilgili değerlendirme yapan Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, “Grubumuzun tamamına yakınının katıldığı ziyaretlerde yaptığımız görüşmeler, Konya adına son derece yararlı oldu. Ziyaretlerde Konya’nın meseleleri müzakere edildi. İl Genel Meclisi ve genel merkez birimlerinin ortak hizmet, proje ve yatırımları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Güncel ve yerel yönetimlerle alakalı meseleler görüşülerek, yerel yönetimlerin çalışmaları müzakere edildi. Bu ziyaretle Meclis, Konyalı bakan ve bürokratlarına sahip çıkmıştır. Ziyaretlerimiz inşallah birçok yatırım ve hizmetle sonuçlanacaktır. Konya ve Ankara entegre olmuştur. Konya’dan Ankara’ya kurduğumuz hizmet köprüsü önümüzdeki dönemde meyvelerini verecektir” dedi.
Ziyaret programlarının son derece yararlı olduğuna değinen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Bestami İnan ise özellikle AK Parti Genel Merkezi’nde Yerel Yönetimler Başkanı Hüseyin Tanrıverdi ile yaptıkları toplantının Türkiye gündeminin değerlendirilmesi bakımından önemli olduğuna işaret etti.
İnan, “TBMM Grup Toplantısı sonrasında Sayın Başbakanımızla görüşme imkanımız oldu. Yerel yönetimlere büyük önem atfeden AK Parti iktidarı, kalkınmanın yerelden olduğu inancı ile insan merkezli hizmet siyasetinin daha da geliştirilmesi için önemle çalışmalar yaptı, yoluna devam edecektir” diye konuştu.
Ali Selvi ve Bestami İnan, ziyaretlerde, Konyalı bürokratlara, çeşitli hediyeler ve Konya’yı anlatan basılı eserler hediye etti.
HABER MERKEZİ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA