• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya ihracatta çıtayı yükseltmeyi hedefliyor
20 Ocak 2011 Perşembe 11:49

Konya ihracatta çıtayı yükseltmeyi hedefliyor

KTO Karatay Üniversitesi yetiştirdiği kalifiye elemanlarla Konyanın dış ticaret hedefine ulaşmasına katkı sağlıyor.
KTO Karatay Üniversitesi yetiştirdiği kalifiye elemanlarla Konya’nın dış ticaret hedefine ulaşmasına katkı sağlıyor. KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, KTO Karatay Üniversitesi’nin Konya sanayi ve ticaretini geliştirme görevini düzenlediği eğitim programlarıyla gerçekleştireceğini söyledi.
 
KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARSEM) tarafından düzenlenen 2. Dönem Staj Garantili İthalat-İhracat Personeli Yetiştirme Kursu düzenlenen sertifika töreniyle son buldu. KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilim Fakültesi Amfisi’nde düzenlenen sertifika töreninde konuşan KTO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, Türkiye’nin son on yılda sanayi üretimi ve ihracatta dünya üzerinde önemli noktalara geldiğini belirterek, “Ülkemiz 2010 yılında hedeflenenin de üzerinde 114 milyar dolar ihracat gerçekleştirmiştir. Cumhuriyetimizin 100. yılında ihracat hedefimiz olan 500 milyar doları yakalayabilmemiz için kalifiye elemanlara ihtiyaç duymaktayız. Bu hedef doğrultusunda kalifiye eleman yetiştirmek için Odamız bünyesinde Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitim Programı düzenledik. KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kurulmasıyla birlikte bundan böyle eğitim programımız üniversitemiz çatısı altında düzenlenmektedir. Konya Ticaret Odası olarak eğitim programına her türlü desteği vermekteyiz. Türkiye’nin 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmasında üniversitemizin düzenlediği eğitim programlarına katılan kursiyerlerimiz büyük katkı sağlayacaktır. KTO Karatay Üniversitesi’nin en önemli görevi ülkemiz sanayicisinin, ihracatçısının ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanları yetiştirmektir.
 
Üniversitemiz bünyesinde öğrenim gören öğrencilerimizin yanı sıra KARSEM’in düzenlediği eğitim programları vasıtasıyla tüm hemşerilerimiz bu programlardan faydalanabilmektedirler. İthalat-ihracat konusunda düzenlediğimiz eğitim programlarımızı önümüzdeki dönemde sanayimizin ve iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu tüm alanlara yönelik genişleteceğiz” şeklinde konuştu.
 
KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARSEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Canıtez de staj garantili ithalat ve ihracatı öğretme eğitim programında 35 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını söyledi. Canıtez, “Programa katılan kursiyerlerimizden şu an çalışmayanları stajyer olarak firmalara yerleştirdik. Eğitim programımız sonucu iş bulan kursiyerlerimiz oldu. Eğitim programımızın 3. dönemini de Şubat ayı içersinde başlatacağız. Kayıtlarımız devam ediyor” dedi.
 
Konuşmaların ardından Uluslararası Ticaret Uzmanlığı Eğitim Programı’nı başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Sertifika töreninde KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu ile beraber üniversiteye bağlı fakültelerin dekanları ve KTO yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA