• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya için elimizden geleni yapacağız
10 Temmuz 2009 Cuma 15:25

'Konya için elimizden geleni yapacağız'

Konya Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Valiliği görevine atanan Aydın Nezih Doğanı makamında ziyaret etti. Ziyarette Vali Doğan önemli açıklamalar yaptı.
Konya Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Meclis Başkanı Ahmet Şekeroğlu ve yönetim kurulu üyeleri Konya Valiliği görevine atanan Aydın Nezih Doğan’ı makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.
 
Konya sanayisi ve ekonomisi hakkında Vali Doğan’a bilgi veren KSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, “Bugün Konya, sadece bir tarım merkezi olmasının yanında, aynı zamanda ülkemizin önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olmuştur. Konya sanayisinin % 99’luk bölümü Küçük ve Orta Boy İşletmeler (KOBİ)’den oluşmaktadır. Bugün 32 bin KOBİ’siyle de Konya KOBİ Başkenti unvanını almıştır.”dedi.
 
Konya sanayicisinin kendine has geliştirdiği girişimcilik kültürü ve ruhu ile bugün birçok Anadolu kentine iyi bir örnek oluşturduğuna dikkat çeken Büyükhelvacıgil, “Bu girişimcilik ruhu, Konya sanayisini bazı şehirlerde olduğu gibi sadece birkaç sanayi dalında gelişmekle sınırlı bırakmamış, birçok sanayi dalında önemli gelişmeler yaşanmasını mümkün kılmıştır. Nitekim Sanayi odası olarak yaptığımız bir araştırmada Konya’da 80 değişik sektörde üretim yapıldığı tespit edilmiştir. Değişik sektörlerde üretim yapılması olası herhangi bir sektördeki meydana gelebilecek sektörel krizde diğer sektörlerin devrede olması sebebi ile yaşanacak ekonomik krizin il düzeyine yayılmasını engelleyecektir. Pazarda sektör lideri olduğumuz birçok alan vardır.”diye konuştu.
 
Konya’da kurumlar arasında sağlanan birlik ve beraberliğin şehre başarı getirdiğini ve Vali Doğan’la birlikte bu başarının giderek artacağına inandıklarını ifade eden Büyükhelvacıgil, “Sayın Valim bilgi birikiminiz, tecrübeleriniz ve çalışmalarınızla şehrimize ayrı bir sinerji katacağınıza ve hep birlikte güzel hizmetlerde bulunacağımıza yürekten inanıyoruz.”dedi.
 
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Konya’da görev almaktan mutlu olduğunu, hep birlikte şehir için çalışacaklarını belirtti. 
Vali Doğan, “Konya her bakımdan Türkiye için özel bir yere ve öneme sahip. Vatanımızın her toprağı azizdir, kutsaldır. Her kentimizin kendine göre güzelliği bulunmaktadır. Konya’mız gibi güzide bir şehrimizde görev yapmak benim için onurdur..”dedi.
 
Kendisinin ve ailesinin daha önce de Konya’da çeşitli görevler bahanesiyle bulunduğuna değinen Vali Doğan, “Yani Konya'ya çok yabancı birisi değilim. Ama gelişen zamanla birlikte yeni bir yönetim olgusu gelişti. Biz bu olgu kapsamında Konya'yı bir ekip çalışmasıyla yönetmeye çalışacağız. Bu yönetim sırasında daha çok çalışmayı, katılımcı yönetimi, saydamlığı, şeffaflığı ve hesap verilebilirliği kapsıyor. İlk olarak Konya'nın temel problemlerini anlamak ve çözüm yolları üretebilmek için biraz zamana ihtiyacımız olacak. Ama ilerleyen günlerde her şeyin çok daha iyi olacağına inancım tamdır. Konya için elimizden ne geliyorsa karşılıklı işbirliği içinde yapmalıyız, bu şehir hepimizin." diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA