• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya için büyük gün
10 Ağustos 2009 Pazartesi 17:17

Konya için büyük gün

Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nun , Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığındaki 13 Ağustos Perşembe günü Konya'da gerçekleşecek.
Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nun (EKK), Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığındaki 15. ve 17. toplantılarının 13 ve 18 Ağustos 2009 tarihlerinde Konya ve Şanlıurfa'da gerçekleştireceği bildirildi.
Kurulun bu iki ildeki bölgesel toplantılarına Devlet Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün yanı sıra Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile merkezi ve yerel kamu idareleri, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ile meslek örgütleri temsilcileri de katılacaklar.
Bu çerçevede 15. Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı Ankara, Aksaray, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat'ın aralarında bulunduğu Orta Anadolu'daki 11 ilin katılımı ile 13 Ağustos 2009 Perşembe günü Konya'da gerçekleştirilecek.
Bu toplantının ardından 17. Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı ise GAP kapsamındaki Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlurfa ve Şırnak dahil 9 ilin katılımı ile 18 Ağustos 2009 Salı günü Şanlıurfa'da yapılacak.
Bölgesel toplantılar ile gelişmelerin yerel düzeyde takibi, ilgili taraflarla değerlendirilmesi ile sorun ve potansiyellerin bölgesel ölçekte ilgili taraflarla istişare edilmesi hedefleniyor
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA