• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya her zaman Gazze’nin yanında
20 Ocak 2011 Perşembe 14:43

Konya her zaman Gazze’nin yanında

MÜSİAD Konya Şubesi, Gazzeye bağlı Cibaliya Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Şihabı misafir etti.

MÜSİAD Konya Şubesi’nde gerçekleşen ziyarette Cibaliya Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Şihab’ın yanı sıra Konya İHH ve AYDER Başkanı İhsan Erdim, Başkan Yardımcısı Hidayet Yılmaz, Eğitimci – Tercüman Salih Zeki Keş, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz ve Başkan Vekili M. Ali Korkmaz hazır bulundular.

Birlikte kahvaltı yapan heyet Filistin halkının sorunlarını, yaşadıklarını ve çözüm önerilerine ilişkin görüşlerini masaya yatırdı. 2 saate yakın süren görüşmede Filistin’den bahseden Cibaliya Belediye Başkan Yardımcısı ve Cemiyet-i İslamiye Dernek Başkanı Abdurrahim Şihab; “Gazze halkı yıllardır açık bir hava hapishanesinde yaşamaktadır. Henüz istikrar oluşturamamış Gazze, ilk günkü heyecan ve azimle direnişine devam etmekte, bağımsızlık mücadelesi vermektedir. İnanıyoruz ki bu direnişi de er veya geç kazanacağız. Ve Filistin halkı hakkettiği insanca yaşamaya başlayacaktır. Bize destek veren Türkiye’ye Türkiye’deki kardeşlerimize şükranlarımızı iletiyorum. Gazze’deki kardeşlerinden kendilerine selam getirdiğimi söylemek istiyorum. Zira Gazze, Türkiye’nin de desteğiyle, asla yalnız olmadığını daha iyi anlamıştır. Belki Mavi Marmara Gemisinde sadece 600 kişi vardı ama biz biliyoruz ki o 600 kişinin arkasında aynı yüreğe, aynı cesarete sahip daha nice 100 binler var” dedi.

Abdurrahim Şihab; heyete ziyaret sebeplerinden de bahsederek şunlara değindi: “33 gün sürecek bir Türkiye turuna çıktık. Çıkış gaye ve amacımız il il gezip Gazze’yi, Gazze halkının yaşadıklarını ve Gazze için yapılması gerekenleri anlatmak. Yapacağımız büyük bir proje için destek toplamaktır. Şu an Gazze’de sadece yetim çocuklarımıza hitap edecek bir kompleks inşa etme hazırlığı içerisindeyiz. Bu komplekste amacımız; yetim çocuklarımıza hem temel eğitimlerini vermek, hem sosyal aktiviteler kazandırmak hem de, kanayan yaralarını sarmak için psikolojik destek vermektir. Bu noktada da siz Konyalı kardeşlerimizden destek bekliyoruz” dedi.

Yapılması düşünülen kompleksin yanı sıra yürütülmekte olan bir başka proje hakkında da Konya İHH ve AYDER Başkanı İhsan Erdim bilgiler verdi. Erdim: “Şu an Türkiye’deki tüm yardım dernekleri ile birlikte Gazze’de 10.000 yetime kol kanat gerilmektedir. İHH olarak da 25 farklı ülkede, ağırlığı savaş ve Afrika bölgeleri olmak üzere toplam da 16.500 yetime bakılmaktadır. Gazze tarafından 500 çocuğa daha bakılması İHH’dan istenmektedir. Biz de Konya olarak bu 500 yetim çocuğa sponsor bulmak için çalışmalar başlatmış bulunuyoruz” dedi. Projenin detayları hakkında da bilgiler veren İhsan Erdim; “bir yetimin aylık bakım bedeli 70 TL’dir. En az bir yıl olmak kaydıyla, önü açık olacak şekilde bir yetime sponsor olunabilir. Bu yetimler resmi makamlarca tespit edilen çocuklardır. Sponsor olacak kişilere yetimimizin fotoğrafı dahil tüm bilgilerinin yer aldığı bir form gönderilmektedir ve 3 aylık periyotlarla yetim çocuğun sağlık durumu da dahil tüm bilgiler sponsor şahsa iletilmektedir. Bu ulvi projede yer almak isteyen tüm kardeşlerimizin bizimle irtibata geçmelerinizi rica ediyoruz” dedi.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz ise kendilerine yapılan bu ziyaretten ziyadesiyle memnun oldukları belirterek: “bu dava sadece sizin değil, bizim ve tüm dünyanın davasıdır. Filistinli kardeşlerimiz bu dünyada ciddi bir imtihan vermektedirler. Dualarımızla ve imkanlarımızla her zaman yanınızda olduk bundan böyle de olmaya devam edeceğiz. Düşünülen kompleks projesinde de, yetimlere sponsor olma konusunda da biz Konyalılar olarak, MÜSİD olarak elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağız” dedi.

Ziyaret sonunda Başkan Aslan Korkmaz’a Abdurrahim Şihab tarafından bir kaşkol hediye edildi. Ayrıca İHH ve AYDER tarafından da plaket takdim edildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA