• Konya2 °C

Lokman Koyuncuoğlu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya Gazze'ye ağlıyor

23 Temmuz 2014 Çarşamba 14:00
 
 
Ramazan'ın son günleri acıların zirveye ulaştığı günler. Artık katil ve soykırımcı olduğunu inkar etmeyen terörist İsrail devleti, Gazze'de tüm mazlumları yok etmek için var gücüyle ağır silahlarını yağdırırken, bize insanlığımızdan utanmak düşüyor.
 
Evet gerçekten insanlık kendisinden utanmalı. Nasıl bir dünya ki, herkes sadece konuşuyor, sadece yazıyor. Başka hiç ama hiç bir şey yok. Gerçekten şuan yapabileceğim tek şey bunu yazmak ve açıkçası bunu da utanarak yapıyorum.
Dün en sonunda İsrail, Gazze'de bulunan El Aksa Hastanesini de vurdu. Bu hain saldırıda en az 4 kişi daha hayatını kaybetti. Nasıl bir dünyaysa şimdiye kadar hiç görülmemiş vurdumduymazlık içinde hastanede yaralıların öldürülmesine bile "çıt" çıkmıyor. 
 
Gerçekten bunu görmeyen duymayan bilmeyenin insan olması düşünülemez. Hastanede yaralılara ateş açıp onları öldürmek. Dünyada zulmün ulaştığı zirve. İnsan ırkının en aşağılık hali. Hani geçen hafta Gazze sahillerinde oynayan 8-10 yaşlarında çocuklarıda keyfi olarak öldürmüşlerdi ya. İşte bu yüzden insanlığın aşağılık zirvesi onlara yakışıyor. Ayrıca tüm bu olanlara kılını kıpırdatmayan, hatta Tel Aviv'den yana tavır alan, batı medeniyetinin iğrenç yaratıkları. Sizde göreceksiniz gününüzü. O çocuklar, hastanedeki o yaralıların hesabı  mutlaka görülecek. Elbet bunların hesabı sorulacak.
 
Yaşanan bu acı, hayatınız her anını kapsıyor. Her toplantı, her sohbet "Gazze" de yaşanan dram üzerine. Öylede olmalı. İnsan olanın insanlığını hatırlaması için bu iğrenç durumu hiç unutmaması gerek.
 
Pazar akşamı Konyalılar iftar buluşmasıda bu büyük acının etrafında şekillendi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Ulaştırma Bakanları Lütfi Elvan da bunun üzerinde durdular. MÜSİAD Konya Başkanı Lütfi Şimşek oldukça net ifadelerle bu soykırımı kınadı. "Devlet terörü uygulayan İsrail’in Gazze’ye yönelik yapmış olduğu insanlık dışı saldırıların ve uyguladığı “Soykırım’ın” bir an önce bitmesini bekliyor, bu konuda dünya kamuoyunu ve BM Güvenlik Konseyi’ni katliamlara sessiz kalmalarından dolayı kınıyor ve acilen göreve davet ediyoruz. Onlar bilmelidirler ki Dünya 5’ten büyüktür."
 
Aynı şekilde Konya Ticaret Borsası Başkanı Muhammet Kaleli de çok duygusal bir konuşmayla Gazze'nin acısının nasıl yürek parçaladığını aktardı. Artık ekomomi, iş bir tarafa insanlık tüketiliyor, buna çözüm bulmak lazım söylemi dile getiriliyor.
Gecenin en duygusal anları Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Gazze'yi anlattığı zamandı. Gazzeliler nasıl yiğit insanlar olduğunu söyleyen Davutoğlu'nun o güzel sözleri; "Öylesine yiğit bir halktır ki Gazzeliler, yıllardır ramazanda ve ramazan dışında her türlü saldırıya muhatap olmalarına rağmen boyun eğmediler, baş eğmediler. Selam olsun Gazzeliler'e, selam olsun o yiğit halka ki insanlığın sustuğu yerde vicdanı temsil ettiler"
 
Gerçekten insanlık sustu, vicdanı Gazze temsil etti. Biz insanlığımızdan utanır olduk.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA