• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya fuarları 400 bin ziyaretçi hedefliyor
26 Aralık 2011 Pazartesi 16:59

Konya fuarları 400 bin ziyaretçi hedefliyor

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, KTO-TÜYAP Konya Fuar Merkezi'nde, 2012 yılında 2 binin üzerinde firma ile 400 bin ziyaretçiyi ağırlamayı düşündüklerini bildirdi.
 TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, KTO-TÜYAP Konya Fuar Merkezi'nde, 2012 yılında 2 binin üzerinde firma ile 400 bin ziyaretçiyi ağırlamayı düşündüklerini bildirdi.
     Ersözlü, Rixos Konya Otel'de düzenlenen basın toplantısında, 2011 yılı içinde TÜYAP Konya'nın, AB ülkeleri ağırlıklı olmak üzere 40 ülkeden yaklaşık bin 742 firma ve firma temsilciliğini Konyalılarla buluşturduğunu söyledi.
     Fuarlara 44 ülkeden 300 bin ziyaretçi katıldığını ifade eden Ersözlü, ''Son 9 yıldır emek harcanarak gerçekleştirdiğimiz Tarım ve Konmak Fuarlarımız 2012 yılı itibariyle artık uluslararası fuarlar takviminde yerlerini almıştır. TÜYAP Konya, şehre verdiği sözü tutarak, 2012 ve bundan sonraki yıllarda gerçekleştireceği diğer fuarlarında uluslararası buluşmalar olması için var gücüyle çalışacaktır'' dedi.
     2010 yılında 35 ülkeden bin 500 firma temsilciliğini bir araya getiren TÜYAP Konya fuarcılığın 2011 yılında yüzde 20 büyüdüğünü açıklayan Ersözlü, şunları kaydetti:
     ''22 Şubat tarihinde birbirlerini tamamlayan sektörler olan Konya Yapı, Kent, Isıtma-Soğutma ve Wateco Fuarları ile 2012 fuarlarına start verecek olan KTO-TÜYAP Konya Fuar Merkezi, ardından Türk Tarım sektörünün gururu, ülkenin en fazla ziyaretçi çeken ve ismi ülke sınırlarını aşarak uluslararası fuarlar takviminde yerini alan Konya Tarım Fuarı ile devam edecektir. Tarım fuarı 2011 yılına oranla 2012 yılında metrekare olarak yüzde 30 büyüyerek kapılarını 14 Mart 2012 tarihinde ziyaretçilere açacaktır. Konya Tarım Fuarı'nda hedefimiz, 200 bin ziyaretçiyi 5 gün boyunca Konya'da ağırlayarak, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da tarım sektörünün başkenti, ülkemizin buğday ambarı Konya'ya yakışır bir fuar gerçekleştirmektir. 2012 yılında fuarlara, 2 binin üzerinde firma ile 400 bin ziyaretçinin katılmasını bekliyoruz.''
     Konya Tarım Fuarı'nın ardından Konmak 2012 fuarı ile devam edeceklerini dile getiren Ersözlü, Konmak fuarının ardından, bir kaç yıl ara verilen Otoshow Fuarı ile Konya Araç Üstü Ekipman ve Yan Sanayiler Fuarı'nın yılın ilk yarısını tamamlayacağını bildirdi.
     Konya Tohum 2012 Fuarı ile yılı sonlandıracaklarını anlatan Ersözlü, TÜYAP'ın 2012 yılında 9 fuara ev sahipliği yapacağını açıkladı.
    
     -''Konya'ya dünya ticaret merkezi kurulsun'' önerisi-
    
     Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Haydaroğlu ise bir şehrin marka olması için üst geçitlere asılan reklamların yeterli olmadığını, şehrin yöneticilerinin ve sanayisinin işbirliği içinde uyumla çalışması gerektiğini vurguladı.
     Kentlerin tanıtılmasında fuarların etkili olduğuna değinen Haydaroğlu, Konya'nın uzun süre beklediği fuar alanına kavuştuğunu belirterek, Konya sanayisini ve tüccarlarını bu oluşuma katkı vermeye davet etti.
     KTO olarak 2009 yılında, Konya'ya dünya ticaret merkezi kurulması için Büyükşehir Belediyesi'ne öneride bulunduklarını açıklayan Haydaroğlu, ''1,5 milyon metrekarelik alana oteliyle, sosyal tesisiyle, konferans salonlarıyla dünya ticaret merkezi kurulmasına yönelik bir teklifimiz var. 2009 yılında önerimizi sunduk, sonucunu bekliyoruz'' diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA