• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya evet oranı en yüksek il
23 Eylül 2010 Perşembe 14:42

Konya 'evet' oranı en yüksek il

Ak Parti Konya İl Teşkilatının referandum için yapılan çalışma ve verilen destek için yaptığı teşekkür ziyaretleri sürüyor.
Ak Parti Konya İl Teşkilatı’nın referandum için yapılan çalışma ve verilen destek için yaptığı teşekkür ziyaretleri sürüyor.
 
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, AKTİSAD, Memur – Sen İl Temsilciliği ile İlim Yayma Cemiyeti’ni ziyaret etti.
 
AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın anayasa değişikliği referandumu sonrası teşekkür ziyaretleri, STK ziyaretleri ile devam ediyor. AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ile birlikte AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ertuğrul Uslu, İl Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Varol, Hasan Derviş Mıhoğlu ve Ramazan Özkaya, Konya Sanayi Odası(KSO), Konya Ticaret Borsası(KTB), Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği(AKTİSAD), Memur – Sen Konya İl Temsilciliği ile İlim Yayma Cemiyeti’ni ziyaret etti.
 
Ziyaret programına Konya Sanayi Odası’nı ziyaret ederek başlayan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, referandum sürecinde verdikleri destekten dolayı Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ve yönetimine teşekkür etti. Başkan Sorgun; “Konya Sanayi Odası referandum sürecinde bizden desteklerini esirgemedi. Sanayicilerimizin de bu süreçte ciddi katkıları oldu. Zaten Konya, Türkiye geneli baz alındığında evet oranı en yüksek il diyebiliriz. Bu anlamda ekonomik, kültürel ve siyasi yönden halkın lehine olan bu anayasa sivil örgütlerin ve vatandaşların yüksek teveccühü ile kabul edildi” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Konya Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Şekeroğlu ise şunları dile getirdi; “Referandumun sonuçlarının tüm milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte herkes elini taşın altına koydu. Gerek milletvekilleri, belediye başkanları gerekse il genel meclisi üyeleri elinden geleni yaptı. Referandumdaki ana hususlardan birisi de ekonomik istikrardı.  Bu tarafa biraz daha ağırlık vermek lazım. Hala Türkiye mevcutta ciddi potansiyeli olan bir yapıya sahip. Bu çerçevede sanayici ve siyasetçilerin sürekli iç içe olması lazım.”
 
Konya Sanayi Odası ziyaretinin ardından AK Parti İl Teşkilatı, AKTİSAD Konya Şubesi’ni ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada da sivil toplum kuruluşlarının referandum sürecinde üstlendiği etkin role değinen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun; “Sivil hareket, ülkemizde çok önemli bir misyon üstleniyor. Bu süreçte en büyük desteği sivil toplum kuruluşlarından görmemiz bizi ziyadesiyle onure etmiştir” şeklinde konuştu.
AKTİSAD Konya Şube Başkanı Ali Akın da asıl teşekkürü sivil toplum örgütlerinin etmesi gerektiğini kaydederek, mevcut anayasa değişikliğinin Türkiye geleceğini belirlemede önemli bir nokta olacağını söyledi.
 
Siyasi ortamın hâlihazırdaki durumuna işaret eden Akın, “Bununla AK Parti tarihe geçecek. MHP ve CHP’de ise ciddi oynamalar olacak. Mutlaka Bahçeli ve Kılıçdaroğlu yerlerinden olacaklar. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde gerekli güvenlik tedbirleri alınması durumunda da uygulamalar daha başarılı olacaktır diye tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.
AK Parti Konya Heyeti’nin bir sonraki durağı ise Konya Ticaret Borsası oldu. Burada Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur İbrahim Kaleli ve yönetimi ile bir araya gelen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, gündeme ilişkin bir süre sohbet etti.
 
Konuşmasına; “Sayın Başbakanımız sanki bizim hislerimize tercüman oldu” diyerek başlayan Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur İbrahim Kaleli ise, “Ben burada her sabah çiftçi, köylü kardeşlerimizle sohbet eder gündeme ilişkin görüşlerini dinlerim. Benim gördüğüm şey çiftçi ve köylülerimizin bu süreci çok bilinçli takip ettikleri yönünde. Onlar, anayasa değişikliğinin neler getirdiğini şehirdekilerden çok daha iyi biliyor. Anayasa değişikliğinin onlara neler kazandıracağını çok iyi biliyorlardı ve kendileri için en hayırlı kararı verdiler. Bu yüzden hayal kırıklığına uğramadık” dedi.
 
Kaleli’ye düşüncelerinden dolayı teşekkür eden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, “Biz tek başımıza bu yükün altından kalkamazdık. Sizin gibi değerli sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin ve çalışanlarının sayesinde sivil anayasa kabul edildi” diye konuştu. 
Aynı zamanda Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı da olan Memur – Sen Konya İl Temsilcisi Latif Selvi’yi ziyaret etmeyi unutmayan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve beraberindekiler, bir süre Latif Selvi ile sohbet ettikten sonra Selvi ile yönetimine teşekkür etti.
Referandumların tüm dünyada ayrı bir özelliği olduğunu vurgulayan Selvi, “Parlamentonun sıkıştığı zamanlar devlet konuyu halka sunar. Halk ne isterse o olur. Türkiye’de de bu olgunluk yerleşti. Artık vesayetçi bir anayasadan kurtuluşun ilk aşaması gerçekleşti. Öncelikle şunun çok iyi bilinmesi gerekiyor. Bu referandumda konu anayasa değişikliğiyse eğer bunun tarafı toplumdur. Siyasi partiler anayasa değişikliğinde asla taraf olamaz” şeklinde konuştu.
 
  AK Parti İl Teşkilatı’nın gün içindeki son adresi Konya İlim Yayma Cemiyeti’ydi. Ahmet Sorgun ve teşkilat mensupları İlim Yayma Cemiyeti Konya Şube Başkanı Mehmet İncili’yi makamında ziyaret etti. Sivil toplum kuruluşlarının, kanaat önderlerinin anayasa değişikliğinin kabul edilmesinde çok ciddi katkıları olduğuna vurgu yapan Sorgun’a karşılık veren İncili, “Keşke Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde boykot olmasaydı eminim çok daha fazla evet oyu çıkardı. Ama bunca baskı ve boykota rağmen akli selim olan bu değişikliğe evet dedi. Aslına bakarsanız, evet oyu verenlerin ve genel olarak Evet’çilerin gösterdiği bu olgunluğu hayırcılar asla gösteremezdi” diye sözlerine ekledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA