• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya emniyeti uyardı!
17 Şubat 2010 Çarşamba 16:50

Konya emniyeti uyardı!

Konya'da da şiddet içerikli oyunlar yasaklandı.

Konya'da da şiddet içerikli oyunlar yasaklandı.
    

Konya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkında Yönetmeliğin 9. maddesinin g bendinde ''iş yerlerindeki bilgisayarlarda uyuşturucu veya uyarıcı madde alışkanlığı, intihara yönlendirme, cinsel istismar müstehcenlik fuhuş, şiddet, kumar ve benzeri kötü alışkanlıkları teşvik eden ve 18 yaşından küçüklerin psikolojik ve fizyolojik gelişimine olumsuz etkisi olabilecek oyunlar oynatılamaz'' hükmüne vurgu yapıldı.
    

''Metin-2'' isimli oyunun da internet bağımlılığı açısından yüksek risk ya da tehlike oluşturduğu, akran ilişkilerini ve işbirliğini olumsuz yönde etkilediği, öğrencilerde fiziksel ve sözel şiddeti özendirdiği ayrıca kumar ve benzeri kötü alışkanlıkları teşvik eden bir özelliğe sahip olduğu, bireylerin fizyolojik ve psikolojik gelişimlerine engel olduğu, sosyal ilişkilerini olumsuz etkilediği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: ''İnternet kafelerde ve oyun yerlerinde okul saatlerinde okul kıyafetli öğrencilerin bulunduğu ihbarları alınmış ve okul kıyafetli öğrencilerin okulda olması gerekirken internet kafelerde oyun oynadıkları tespit edilmiştir. İnternet kafe sahipleri uyarılmış ve öğrenciler okullarına gönderilmiştir. 'Metin-2' isimli oyun da ilgili yönetmeliğin 9-g maddesi kapsamında değerlendirilerek yasaklandı. Ayrıca okul saatlerinde, öğrenci kıyafetli, 15 yaş ve altında bulunan öğrencilerin internet kafe, kafe ve elektronik oyun yerlerine girmeleri yasaklanmıştır.''
    

Açıklamada, yasaklama kararının kent genelinde uygulanacağı, yasaklara uymayan işletmeci ve sorumlular hakkında, fiilleri ayrı bir suç teşkil etmiyorsa 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesince ''Emre aykırı davranıştan'' idari para cezası uygulanacağı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA