• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Emniyeti trafik denetimlerini arttırdı
08 Temmuz 2013 Pazartesi 16:23

Konya Emniyeti trafik denetimlerini arttırdı

Konya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Ramazan ayı içerisinde şehir içi trafiğinde akıcılığın sağlanması ve vatandaşların seri ve güvenli bir şekilde gidecekleri yerlere ulaşmalarını...
Konya İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ramazan ayı içerisinde şehir içi trafiğinde akıcılığın sağlanması ve vatandaşların seri ve güvenli bir şekilde gidecekleri yerlere ulaşmalarını sağlamak amacıyla gereken tedbirlerin alındığı bildirildi.
Konya İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:
“Ramazan ayında okulların tatil olması ve mesai saatlerinin iftar saatinden önce bitmesi nedeniyle iftara yakın saatlerde şehir içi trafiğinin rahat olacağı düşünülmektedir. Ramazan ayı içerisinde şehir içi trafiğinde akıcılığın sağlanması, vatandaşlarımızın seri ve güvenli bir şekilde gidebilecekleri yerlere ulaşımlarını sağlamak amacıyla Konya Emniyet Müdürlüğü olarak gereken trafik tedbirleri alınmıştır. Ancak, alınan tüm önlemlere, düzenleme ve denetleme faaliyetlerine rağmen trafik kazaları gerçekleşebilmekte, trafik kazalarından dolayı ölümler, yaralanmalar ve maddi kayıplar yaşanmaktadır. Bu nedenlerle Ramazan ayı içerisinde ilimizde trafik kazalarının en az seviyelere çekilmesi, vatandaşlarımızın olası kayıplarını ortadan kaldırabilmek ve huzurlu bir Ramazan ayını geride bırakabilmek hedeflenmektedir. Trafik ekiplerimizin tamamı Ramazan boyunca; görev verilen kavşak ve güzergâhlarda iftar saatinden önce gerekli düzenlemeleri yapacak, rutin denetim faaliyetlerine ek olarak, iftar saatinde yaşanması muhtemel trafik yoğunluğunu ortadan kaldırmak için zaman zaman asayiş ekipleriyle de koordineli şekilde çalışacaktır.”
Açıklamanın devamında: “Alınan emniyet tedbirleri ve düzenlemelere ek olarak, vatandaşlarımızın da alınan tedbirlere katkıda bulunması, görevlilerimizin işaret ve uyarıları ile diğer trafik kurallarına ve işaret levhalarına uyması gerekmektedir. Sürücülerimizden, özellikle trafik akışını etkileyebilecek şekilde hatalı park yapmamaları, aceleci davranmamaları, iftar saatinden en az 1 saat önce yola çıkmaları ve mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullanmaları beklenmektedir. Tarafımızdan dağıtılacak broşürdeki alternatif yolların kullanımı ve diğer yol kullanıcılarına hoşgörülü davranılması ile trafik güvenliğinin sağlanacağı ve Ramazan ayının daha huzurlu geçeceği değerlendirilmektedir” denildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA