• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya eğitimindeki sorunlar Bakanlıkta
22 Aralık 2011 Perşembe 14:33

Konya eğitimindeki sorunlar Bakanlıkta

İl Genel Meclisi Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, eğitimde tespit ettikleri sorunları Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçere iletmek üzere, dosya halinde Bakan Yardımcısı Orhan Erdeme verdi

İl Genel Meclisi Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, eğitimde tespit ettikleri sorunları Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e iletmek üzere, dosya halinde Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’e verdi

Konya İl Genel Meclisi Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, Konya’nın eğitimdeki sorunlarını Milli Eğitim Bakanlığı’na taşıdı. Komisyon üyeleri Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’e sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili bir dosya sundu.

Konya İl Genel Meclisi Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, 1 yıldır Konya merkez ve ilçelerindeki okullarda yaptığı incelemelerinden oluşan raporu dosya halinde Milli Eğitim Bakanlığı’na sundu. Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’i makamında ziyaret eden Komisyon Başkanı Mustafa Kaçar ile üyeler Turan Peker, Hayri Ak, Necati Sametoğlu ve Hilmi Afacan, hazırladıkları raporu Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e iletmek üzere Erdem’e verdi.

Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’nun Konya’daki eğitim kurumlarının durumları, okul ve derslik ihtiyaçları ile okulların onarım ihtiyaçları hakkında Bakan Yardımcısı Erdem’e bilgi veren Komisyon Başkanı Kaçar, eğitimdeki başarısı üst sıralarda olan Konya’nın bu ihtiyaçlarının mevcut bütçe ile giderilemeyeceğini, bu nedenle en az İl Özel İdaresi’ne ayrılan pay kadar genel bütçeden de pay ayrılması gerektiğini söyledi.

Hem Konya’nın hem de bütün Türkiye’nin eğitimle ilgili problemlerinin çözülmesi için gerekli çalışmayı yapacaklarını dile getiren Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ise “Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’nun ziyaretinden ve yaptıkları çalışmalardan ziyadesiyle memnun oldum. Bu çalışma, komisyonun vazifesini ne derece ciddiye aldığının bir göstergesi. Bu gayreti gösteren komisyon üyelerine teşekkür ederim” dedi.

Komisyon üyelerine “Konya’ya müjdeli haberlerle gidebilirsiniz” diyen Erdem, eğitimdeki sorunların çözülmesi için ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çaba sarf edeceklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA