• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Eczacılar Odası sertifikalı ilk yardım eğitimi nisan ayında
03 Şubat 2016 Çarşamba 12:34

Konya Eczacılar Odası sertifikalı ilk yardım eğitimi nisan ayında

Türk Eczacılar Birliği 5. bölge Konya Eczacılar Odası ile Konya İl Sağlık Müdürlüğü 11 Eğitim birimi işbirliği ile Konyalı eczacılar için Sertifikalı Temel İlk yardım Eğitimi 14–15 Nisan 2016 tarihlerinde düzenlenecek.

            Konya Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Cemil Karakap, Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi hakkında şu açıklamalarda bulundu, “ Eğitim 14–15 Nisan 2016 tarihlerinde Konya Eczacılar Odası Ahmet Keleşoğlu Sosyal tesisleri içerisinde yer alan konferans salonunda yapılacaktır. Eğitim süresi toplam 16 saat olup 2 tam gün sürecektir ve eğitimin tamamına katılım zorunludur. Eğitimin tamamına katılım sağlamayan kursiyerler sınava alınmayacaktır.

            Eğitim teorik ve pratik uygulamayı içerecektir. 2 günün sonunda sınav yapılacak olup sınavda başarılı olanlar ilk yardımcı sertifikası verilecektir. İlkyardımcı sertifikası 3(Üç) yıl süre ile geçerlidir.

            İlk yardımcı sertifikasının geçerlilik süresinin bitiminde en geç 3(ÜÇ) ay içerisinde güncelleme eğitimi alınması zorunludur. Belirtilen süreler içinde güncelleme eğitimine katılanların belgeleri yenilenir, katılmayanların belgeleri geçersiz sayılır.

            Eğitim ücreti 250 TL olup eğitim tarihinden önce Konya Eczacılar Odasına yatırılması gerekmektedir. Eğitim en fazla 25 kişilik gruplarla yapılacaktır. Talep sayısının 25’i geçmesi durumunda ilk başvuru yapan 25 kişilik grupla belirlenen tarihlerde eğitim yapılacaktır. 25 kişilik ikinci bir grup oluşması halinde bu grup için yeni bir eğitim tarihi belirlenecektir. İlk yardımcı eğitim kursu hakkında geniş bilgi almak isteyen meslektaşlarımız oda da bilgi alabileceklerdir. Eğitime katılarak sertifika almak isteyen meslektaşlarımızın 15 Şubat 2016 pazartesi günü mesai bitimine kadar odamız sekretaryasına isimlerini yazdırmaları gerekmektedir.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA