• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya dünyanın önemli şehirlerinden biri olacak
08 Aralık 2012 Cumartesi 12:42

'Konya dünyanın önemli şehirlerinden biri olacak'

İl Genel Meclisinin Aralık Ayı toplantılarına konuk olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yerel yönetimlerde Türkiyede yeni bir süreç yaşandığını belirterek...

 İl Genel Meclisi’nin Aralık Ayı toplantılarına konuk olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yerel yönetimlerde Türkiye’de yeni bir süreç yaşandığını belirterek, İl Genel Meclisi ve belediye deneyimi birleşerek daha güçlü bir şekilde Konya’ya hizmet edeceklerini söyledi. Konya’yı dünyanın önemli şehirlerinden biri haline getirmek için hep birlikte çalıştıklarını kaydeden Başkan Akyürek, “Konya misyonu olan bir şehirdir ve bu şehre hizmet etmek büyük bir şereftir” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Genel Meclisi’nin Aralık Ayı toplantılarının 5. birleşimine konuk oldu.
Burada İl Genel Meclisi üyelerine hitaben bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya denildiğinde belediyelerin ve İl Genel Meclisi’nin yürüttüğü faaliyetlerin bir bütün olarak değerlendirildiğini ifade etti.

YENİ BİR SÜREÇ YAŞANIYOR

Konya modelinin kaynakların verimli kullanılması, öz kaynakla kalkınma ve kaynak üreterek hizmetlerin yürütülmesi olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Konya’nın kalkınmasının Türkiye’nin gelişimine önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Yerel yönetimlerde Türkiye’de yeni bir süreç yaşandığını hatırlatan Başkan Akyürek, “Yeni yasayla birlikte artık Konya’da İl Genel Meclisi’nin yaptığı hizmetler belediye eliyle yapılacak. İl Genel Meclisimizin deneyimi belediye deneyimi ile birleşerek kurumlar olarak daha güçlü bir şekilde Konya’ya hizmet edeceğiz. Bölgelerini büyük bir başarıyla temsil eden Meclis üyelerimizin misyonunun aynı şekilde devamını diliyorum. Önemli olan Konya’mıza hizmettir” dedi.

KONYA’YI DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Hükümetin 2023 vizyonuna uygun birçok çalışmayı gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Akyürek, yapılan yatırımlar ve hazırlanan projelerle Konya’nın Türkiye’nin 2023 vizyonuna en hızlı adapte olan şehir haline geldiğini ifade etti.

Konya’yı daha ileri taşımak için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Konya’yı dünyanın önemli şehirlerinden biri haline getirmemiz gerekiyor. Anadolu’yu bize vatan olarak miras bırakan Selçukluların torunlarıyız. Önemli bir misyonumuz var. Bu bayrağı en güzel şekilde 21. yüzyılda taşımalıyız. Konya misyonu olan bir şehirdir ve bu şehre hizmet etmek büyük bir şereftir. Çünkü Konya’ya hizmet ederek milletimize, ecdadımıza karşı görevlerimizi yerine getirmiş oluyoruz. Yeni dönemde de hep birlikte daha ileri hedeflerde buluşmayı diliyorum.”

Konuşmanın ardından İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, günün anısına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e çini tabak hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA