• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Büyükşehir Belediyesinden açık kapı hizmeti
14 Şubat 2014 Cuma 18:00

Konya Büyükşehir Belediyesi'nden açık kapı hizmeti

Konya Büyükşehir Belediyesi Açık Kapı birimi, halkın belediyecilik hizmetlerine katkı sunması ve yönetime katılması açısından önemli bir işlevi yerine getiriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından halkın belediyecilik hizmetlerine katkı sunması ve yönetime katılması için kurulan Açık Kapı Birimi faaliyetlerine devam ediyor. Açık Kapı, gelen başvurular üzerine ilgili birimlerin incelemelerinin ardından başvuru sahiplerini bilgilendiriyor. 
Konya Büyükşehir Belediyesi Açık Kapı birimi, vatandaşla bire bir iletişim kurmak ve sorunlara anında müdahalede bulunmak amacıyla hizmetlerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi ile Konya halkı arasında bir köprü vazifesi gören Açık Kapı, halkın belediyecilik hizmetlerine katkı sunması ve yönetime katılması açısından önemli bir işlevi yerine getiriyor.
Vatandaşlardan telefon, e-mail, faks, şahsen ve basın yolu ile gelen başvuruları ilgili birimlere yönlendirip başvuru sahiplerini bilgilendiren Açık Kapı’ya 2013 yılı içerisinde 12 bin 449 başvuru yapıldığı ifade edildi. Başvurular, ilgili birimlerce cevaplandırılarak ya da diğer belediye ve kurumlara havale edilerek başvuru sahiplerine gerekli bilgi veriliyor. Bilgi Edinme Kanunu kapsamında Büyükşehir Belediyesi web sayfasında bulunan “Bilgi Edinme Bölümüne” de 2013 yılı içerisinde toplam bin 394 adet başvuru alındığını aktaran yetkililer, bu başvuruların konularına göre ayırıma tabi tutularak ilgili birimlere gönderildikten sonra birimlerin yaptığı inceleme sonucunda başvuru sahipleri bilgilendirildiğini söyledi. Alo 153 ve internet üzerinden ulaşılan Açık Kapı Birimi, vatandaşlardan gelen her türlü bilgiyi kayıt altına alıp başvuruları ilgili birimlere göndererek takibini gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA