• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya birlik içerisinde büyüyecek
18 Eylül 2011 Pazar 13:58

Konya birlik içerisinde büyüyecek

Konya Ticaret Borsası'nın (KTB) aylık meclis toplantısında Borsa Meclis Başkanı Hüseyin Çevik, Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli ve KTB Meclis üyeleri ile bir araya
Konya Ticaret Borsası'nın (KTB) aylık meclis toplantısında Borsa Meclis Başkanı Hüseyin Çevik, Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli ve KTB Meclis üyeleri ile bir araya gelen AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez gündemdeki konuları ve Konya'nın geleceğini değerlendirdi.
Toplantıda konuşan Milletvekili Hüseyin Üzülmez, Konya Ticaret Borsası'nın bölgenin tarımsal ve ekonomik kalkınmasının yanı sıra sosyal olarak da gelişmesine büyük katkı yaptığını belirterek, tahıl ambarı olarak anılan Konya'nın, hızla gelişen ve büyüyen Türkiye ekonomisindeki yerini yükseltmesi gerektiğini, bunun için ise ekip çalışmasının önemli olduğunu vurguladı. Üzülmez, "Konya sanayicisiyle, esnafıyla, çiftçisiyle, belediyesiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla, borsa ve odalarıyla oluşturduğu ortak akılda buluşup doğru hareket etme potansiyeliyle önündeki engelleri kaldırmıştır. Konya'nın dünya standartlarında bir şehir olması için il teşkilatımız ve milletvekilleri olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Türkiye, Çin'in ardından Dünya'da en fazla ekonomisi büyüyen ülke olma başarısını gösterdi. Türkiye'nin her yıl en az yüzde 7'lik bir büyüme ortalaması yakalaması halinde Avrupa'yı yakalayacağız. Türkiye'nin hedefleri büyük, Konya'nın da kapasitesi. Türkiye buğday ihtiyacının büyük bir kısmını Konya'dan karşılıyor. Uygun iklim şartları ve toprak özellikleriyle, ürün yelpazesinin genişliği ve bilinç düzeyi yüksek üreticisiyle Konya tarımsal ekonomide söz sahibidir. Hükümetimizin de Konya için hayal denilen hızlı treni hizmete açması şehrimizi ekonomik ve kültürel anlamda cazibe merkezi yapmıştır. Konya fırsatları iyi değerlendirmelidir” dedi.
Konya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hüseyin Çevik de, iş aleminin içinden gelen ülke ve Konya sorunlarına hakim olan Hüseyin Üzülmez ile Konya'nın 2023 vizyonu için devam eden ve yapılabilecek projeleri, kent sanayisinin, tarımının ve gündeminin değerlendirildiğini belirterek, “Son zamanlarda dünya ekonomik durumu ve yakın coğrafyamızda yaşanan olaylara bakıldığında Türkiye'nin ne kadar iyi ve doğru yolda olduğunu görmekteyiz. Ekonomik ve bölgesel etkinliğimizin artarak devam etmesi için kaliteli bir demokrasiye olan ihtiyaç karşılıklı olarak dile getirilmiştir. Kaliteli bir demokrasi ekonomik, sosyal ve siyasal olarak gelişmemiz için vazgeçilmez bir değerdir. Türk özel sektörün önünü açacak ve sosyal gelişmeyi hızlandıracak sivil bir anayasa isteğimiz devam etmektedir. Türkiye ortak akıl ile kendini dünyada lider ülke yapacak sivil anayasayı iç dinamikleriyle ve birikimleriyle yapacaktır. Bu konuda elimizden gelen her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesi gerekir” şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA