• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya, ayakkabı sektörünün lideri olmalıdır
01 Ağustos 2010 Pazar 14:43

Konya, ayakkabı sektörünün lideri olmalıdır

Konyanın geçmişten bu güne ayakkabı sektöründe iyi olduğunu belirten Korkmaz
MÜSİAD Konya Şube BaşkanıAslan Korkmaz Konya Ayakkabı sektörüne ilişkin açıklamalarda bulunarak, Konya’da Ayakkabıcılar Derneği’nin başkanlığına seçilen Ali Deresoy’a da başarılar diledi.  
 Konya’nın geçmişten bu güne ayakkabı sektöründe iyi olduğunu belirten Korkmaz; Konya, ayakkabı sektörünün lideri olmaya adaydır dedi. Başkan Korkmaz: “Konya’lı birçok ayakkabı üreticisi firma önemli markalara üretim yapmaktadır. Bugün giydiğimiz ayakkabıların birçoğu Konya’lı firmalar tarafından imal edilmekte ve piyasaya sunulmaktadır. Aynı kalitedeki ayakkabıyı çok daha uyguna alabildiğimiz Konya, potansiyelini kullanarak büyük markalara üretmiş olduğu ayakkabılar için kendine has markalar üretmeli ve Konya ayakkabısı adı altında piyasaya sürmelidir.

Konya’nın günden güne gelişerek çeşitli sektörlerde Türkiye ve ihracat yapılan ülkelerde adını duyurduğunun altını çizen Başkan Aslan Korkmaz; “şehrimiz, ülke genelinde coğrafi olarak çok iyi bir konuma sahiptir. Lojistik problemi olmayan ilimizde üretilen ürünlerin ülke geneline yayılması birçok ile nazaran daha ekonomik ve hızlıdır. Bu artıları kullanarak üretilen malları ülke geneline yaymalı ve dünyaya açılarak ihracatımızı arttırmalıyız” dedi. Konya’da kurulan Ayakkabıcılar Derneği’ne de değinen Korkmaz; “ayakkabı sektöründe faaliyetlerini sürdüren firmalarımızın bağlı bulundukları oda dışında bir de dernek kurmuş olmaları sektör açısından sevindiricidir. Bu derneğin başkanlığına seçilen üyemiz Ali Deresoy’a başarılar dileriz. İnanıyorum ki bu dernek çatısı altında sektörün ilerlemesi adına ve sektörün sorunlarına yönelik yapacakları beyin fırtınaları sonrası Konya Ayakkabı sektörü çok daha iyi yerlerde olacaktır. Şimdiden Konya için yapacakları hayırlı ve güzel işlerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Ayakkabıcılar Dernek Başkanı Ali Deresoy ise ayakkabıcılara katkı sağlamak için böyle bir çaba içerisine girdiklerini ifade ederek, “Konya ayakkabı sektöründe başarı kaydetmiş bir ildir. Bu başarıyı daha da ilerilere taşıyarak markalaşmak için çaba göstereceğiz. Birçok firmaya yan sanayi ürün imalatı yapan Konya’nın bundan böyle kendi markasıyla tanınmasını sağlayacağız. Derneği kuruş amacımızda bundan ibarettir” diyerek Ayakkabı sektörüne ilişkin bilgiler verdi. “Konya’da faaliyet gösteren ayakkabıcı esnaf sayısı bin civarında. Sektörde ortalama 10 bin kişi çalışmakta ve dolaylı yoldan Konya’da 50 bin kişi ayakkabı sektöründen ekmek yemektedir. Türkiye’de yıllık 210 milyon çift üretilen ayakkabının 40 milyon çifti Konya’da üretilmekte ve bu rakamla Konya erkek ayakkabısında Türkiye genelinde 2. sırada bayan ayakkabısında ise 4. sırada bulunmaktadır. İstihdam sıralamasında ise Konya’da tarım ve otomotiv yan sanayiden sonra en çok istihdam sağlayan 3. sektör konumunda bulunmaktadır. iyi durumda olan Konya ayakkabı sektörünü çok daha iyi yerlere taşımak için bundan sonra dernek olarak elimizden gelen gayretin daha fazlasını göstererek çalışacağız” dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA