• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya AGDde mezuniyet ve devir teslim coşkusu
14 Mayıs 2012 Pazartesi 14:49

Konya AGD'de mezuniyet ve devir teslim coşkusu

Anadolu Gençlik Derneği Konya Şubesi Üniversite Komisyonu geleneksel olarak düzenlediği 9. Mezuniyet ve Devir Teslim programını pazar günü Özel Gençlik İlköğretim Okul konferans salonunda gerçekleşti
Anadolu Gençlik Derneği Konya Şubesi Üniversite Komisyonu geleneksel olarak düzenlediği 9. Mezuniyet ve Devir Teslim’ programını pazar günü Özel Gençlik İlköğretim Okul konferans salonunda gerçekleştirdi. Program öncesinde tüm katışımcılara geleneksel Konya düğün pilavı ikramı yapıldı. Programa, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, AGD Genel Merkez Üniversiteler Komisyon Başkanı Mehmet Savaş, AGD Genel Merkez Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, AGD Bölge Sorumlusu Bahri Kırışık, Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) Zülfikar Gazi ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı. Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan AGD Konya Şube Üniversiteler Komisyonu Başkanı Fatih Kayış, gençlerin milletler için önemli olduğuna dikkat çekerek, “Gençlik bir milletin ar damarıdır. Gençliğini iyi yetiştirmeyen milletler huzursuz olmaya mahkumdur. Günümüzde ahlaki bir erozyon var. İnsanlar dünyevileşme arzusu içerisine girmişler. Bu arzuda olan insanların elinden birilerinin tutup bu bataktan çıkarıp rabbi ile buluşturması gerekir. İslam dini gençlere çok önem vermiştir. Gençler bir milletlin geleceğidir. Bu nedenle gençlerimizin iman ve ibadet ile yetiştirilmesi gerekir” dedi. AGD Bölge Sorumlusu Bahri Kırışık ise, gençliğin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek, gençliğin iyi değerlendirilmediği takdirde bir eşya gibi çöpe atılması gerektiğini söyledi. Kırışık, hayat boyunca doğruyu ve nizamın savunulması gerektiği noktasında tavsiyelerde bulundu.

Dernek olarak amaçlarının fetihler yapacak insanlar yetiştirmek olduğunu dile getiren AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş de, hakkı nizam kılmak için mücadele ettiklerini kaydetti. Dünyada kanın durmadığını aktaran Güneş, “Dünyada akan kan hep Müslüman kanı. Ama buna dur diyen yok. AGD olarak buna dur demek için çalışmalıyız. Aziz gençler dünya bizi bekliyor. Bu dava bizim davamız. Sahip çıkalım” diye konuştu. AGD’nin toplumun çürümesine engel olan bir dernek olduğunu ifade eden SP GİK Üyesi Zülfikar Gazi, AGD’nin gittiği yerde Allah’ın boyasını, İslam’ın boyasını vurduğunu söyledi. Gazi, “Kim ne derse desin sadece Rabbinizin sözüne bakın. Mümin kimsenin kınamasına aldırmaz. Sizlerde kimseye aldırış etmeden Allah’ın davasını diri tutmaya çalışın” ifadelerini kullandı. Allah’ın huzurunda hesap vermeyi düşünerek hayatın yaşanması gerektiğini kaydeden SP Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman ise, insanlığa hizmetten daha yüksek bir hizmetin olmadığını söyledi. Teşkilat’tan kopuk yaşanmaması gerektiğini belirten Yalman, “Teşkilat her zaman size tecrübe kazandırır. Ne meslekten olursanız olun her alanda şuurlu derneklerimiz var. Oralara kaydolun. Bağınızı koparmayın. Teşkilatın olduğu her yerde sizde varsınız demektir. Bunu düşünerek son nefesinize kadar cihat edin” dedi.

Mezun olanların bir dönüm noktasına girdiğini dile getiren AGD Genel Başkanı Salih Turhan da, bir takım problemlerle karşılaşılacağını ve her problemde Allah’a teslim olunması gerektiğini ifade etti. Hayat boyunca mücadele edilmesi gerektiğini savunan Turhan, şunları kaydetti: “Hepimiz için çok önemli bir husus var. O da iyi bir Müslüman olmak. Genç yaşta olmamız ölümden uzak olduğumuz anlamına gelmez. Önemli olan Allah’ın davasına hizmet ederken can vermek. Sizler üniversite yıllarınızda birçok hizmetler verdiniz. Genç yaşta cihat ettiniz. Türkiye’de 43 milyon gencimiz var. Üzüldüğümüz nokta gençliğimizin kayması. Sevindiğimiz nokta ise sizlerin mücadelesi. Bir kişi doğru yola çekersek ne mutlu bizlere. Yeni hayatınızda da cihadı bırakmamanız tavsiyesiyle. Allah hayırlı bir ömür yaşamayı nasip etsin.” Konuşmalar sonrası plaket törenine geçildi. AGD mensubu olup üniversiteden mezun olan öğrencilere hizmetlerinden dolayı plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi. Teşkilatta yeni göreve getirilenlere ise rozet takıldı. Görevi Osman Gökçepınar’a devreden AGD Konya Üniversiteler Komisyonu Başkanı Fatih Kayış’a da, AGD Genel Başkanı Salih Turhan tarafından plaket takdim edildi. Salih Turhan AGD Konya Üniversiteler Komisyonu Başkanlığına getirilen Osman Gökçepınar’a görevinde başarılar diledi. Gece Fatih Koçyiğit’in Solistliğindeki Grup Arifan Konseri ile sona erdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA