• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya aday adaylarından son haberler
17 Mart 2011 Perşembe 18:56

Konya aday adaylarından son haberler

AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Ahmet Akman, Kulu Belediye Başkan Yardımcısı Şuayıp Kınalı'yı makamında ziyaret etti.
Milletvekili aday adayları ilçe ziyaretlerini sürdürüyor.
     AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Ahmet Akman, Kulu Belediye Başkan Yardımcısı Şuayıp Kınalı'yı makamında ziyaret etti.
     Akman, adaylığı gerçekleştiği takdirde başta Konya olmak üzere tüm vatandaşların dertleriyle ilgileneceğini belirtti.
     ''Konya'yı geleceğe emin ellerle taşıyacağız'' sloganıyla yola çıktığını ifade eden Akman, Konya'yı Anadolu'da lider ve marka şehir yapmak için gereken çalışmaları yapacağını söyledi.
    
     -RECEP KONUK-
    
     AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Recep Konuk da çalışmalarını sürdürüyor.
     Konuk, AK Parti Hadim, Bozkır ve Taşkenti ziyaret ederek partililer ve vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.
    
     -MUAMMER ALPASLAN ŞAHİN, AK PARTİ'DEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI-
    
     Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanlık Divanı Üyesi Muammer Alpaslan Şahin, görevinden istifa ederek AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
     Şahin, Mevlevi Sofrası restoranında düzenlediği basın toplantısında, Konya'ya, Konya halkına ve ülkeye hizmet için aday adayı olduğunu söyledi.
     AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın, ''Gençleri AK Parti saflarında görmek istiyorum'' sözü üzerine aday olmaya karar verdiğini vurgulayan Şahin, ''Başbakanımızın bu sözleri üzerine cesaret alarak aday oldum. Konya ve Türkiye genelinde temsilcisi olmaya talip olduğumuz genç arkadaşlarımızın istikbalde büyük Türkiye idealinde pay sahibi olması gerektiği inancındayız. Konya'ya ve ülkeme hizmet etmek istiyorum'' dedi.
    
     -OSMAN GÜRBÜZ-
    
     AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Osman Gürbüz, Türkiye'nin son derece önemli bir seçim yaşadığını bildirdi.
     Son 8 yılda oluşan ''Lider Ülke, Büyük Türkiye'' vizyonunun devam edebilmesi AK Parti'nin bu seçimden güçlenerek çıkmasına bağlı olduğunu ifade eden Gürbüz, şunları kaydetti:
     ''AK Parti'nin bu seçimden güçlenerek çıkması halinde Türkiye, hızla daha mutlu, daha müreffeh, daha güçlü, kendi öz değerlerine ve kendi kimliğine daha bağlı, insan haklarının özgürlüklerinin, sosyal adaletin, hukukun üstünlüğünün daha ileri noktalara gittiği bir ülke olacaktır. Yeni bir Anayasa ile yeni ve çok büyük hedefleri olan bir ülke olacaktır.''
     ''Sayın Başbakanımızın liderliğinde Türkiye tarihteki gibi güçlü ve lider bir ülke haline geliyor, dünya siyasetine yön veren ülkelerden biri oluyor'' ifadelerine yer veren Gürbüz, ''Türkiye ekonomisi dünyanın en büyük 16. ekonomisi haline geldi. Kısa süre sonra dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olması bekleniyor. Bütün dünya krizlerle boğuşurken, Türkiye en hızlı büyüyen ülkelerden birisi oldu. Bütün bunlar AK Parti'nin basiretli, kararlı ve vizyon sahibi yönetimi sayesinde gerçekleşiyor'' dedi.
     Gürbüz, yaklaşık 20 yıldır Konya siyasetinde ve yerel yönetimlerinde önemli görevler üstlendiğini, tüm Konya'yı bir uçtan bir uca iyi tanıyan birisi olarak Konya'yı ve Konya'nın sorunlarını, ihtiyaçlarını, projelerini, insanımızın taleplerini çözüme ulaştırabilmek, Mecliste Konyalıları hakkıyla temsil edebilmek için AK Parti'den Konya milletvekili aday adayı olduğunu vurguladı.
    
     -SÜLEYMAN DÖNMEZ-
    
     AK Parti Konya Milletvekili Aday Adayı Emekli Yarbay Süleyman Dönmez, Türkiye'nin daha aydınlık, daha müreffeh yarınları için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini bildirdi.
     2007 Genel Seçimlerinde Türk Silahlı Kuvvetlerindeki 21 yıllık subaylık hayatını sonlandırarak, AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu hatırlatan Dönmez, ''Maddi ve manevi olarak kısa zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri'nde ulaşabileceğim hazzın en üst noktaları sayılabilecek bir noktada, Yarbay rütbesinde destek grup komutanlığı yapan bir subay iken meslek yaşantımı noktaladım. Bunun onur ve mutluluğunu her zaman yaşadım ve yaşayacağım. Ak Parti'de siyaset yaparak bu aziz milletimize hizmet etmeye devam ettim. Şimdi bir kez daha Konya'mızdan milletin vekili olmak için yola çıktım'' dedi.
     Siyasi bir hırsı olmadığını, sadece millete hizmet etmek istediğini vurgulayan Dönmez, birlik ve beraberlik içinde Konya'yı en iyi şekilde temsil etmek için var olduğunu ifade etti.
    
     -ZİYA ÖZBOYACI VE AHMET AKMAN'IN HADİM ZİYARETİ-
    
     AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Ziya Özboyacı ve Ahmet Akman, Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu'nu ziyaret etti.
     Ziyarete, AK Parti Hadim İlçe Başkanı Ali Singil, İl Genel Meclisi Üyesi Yaşar Topdemir, Hadim ve Taşken İlçelerinin Belde Belediye Başkanları da katıldı.
    
     -ERCAN USLU-
    
     AK Parti Konya milletvekili aday adayı Ercan Uslu, 24. dönem milletvekili seçimleri ile başlayacak sürecin asırlık adımların atılacağı bir zaman dilimi olacağını bildirdi.
     ''Ülkemizin yakaladığı gelişim hızına değerlerimize sahip çıkarak, demokrasiyle ayak uydurmalıyız'' ifadelerini kullanan Uslu, aksi takdirde gelişmenin sürekliliğinin sağlanamayacağını vurguladı.
     Milletvekili aday adaylarıyla dostça, kardeşçe bir rekabet yaşadıklarını belirten Uslu, şunları kaydetti:
     ''Partili olma ve millet menfaatine hizmette bulunma şuuruyla devam eden faaliyetlerimizde tek hedef partimizin başarılı olmasıdır. AK Parti Konya İl Başkanlığı'nın planlı bir biçimde yürüttüğü seçim çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Bütün adaylara aynı mesafede duran teşkilat, AK Parti'den aday adayı olan herkese kendini anlatma fırsatı vermiştir.''
     Basının kampanya süresince gösterdiği azami dikkati ve katkıyı da milletvekili aday adayları olarak şükranla karşıladıklarını anlatan Uslu, ''Teşkilata ve halkımıza tanıtılmamızda görev üstlenen basın mensupları ciddi bir kamu görevi ifa etmektedir. Neticede bu çalışmaların sonunda aday adayları yarışacak AK Parti kazanacaktır'' dedi.
    
     -LATİF CEM BARAN-
    
     AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Avukat Latif Cem Baran, başkanlık sisteminin korkulduğu gibi diktatörlük olmadığını Türkiye'nin gelişimi ve değişimi için sağlam bir reçete olduğunu vurguladı.
     Türkiye'nin son yıllardaki güçlü ilişkilerinin devamı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ortaya atılan Başkanlık sistemi ile ilgili Baran değerlendirmelerde bulundu.
     Başkanlık sisteminin muhalefetin algılatmaya çalıştığı gibi diktatörlük sistemi olmadığını dikkati çeken Baran, şunları kaydetti:
     ''Geleceğimizi aklıselim şekilde tartıp düşünmeli ve konuşmalıyız. Başkanlık sisteminin incelendiğinde Türkiye için belki de kurtuluş reçetesi olabilir. Güçlü hükümetin ve güçlü muhalefetin olduğu dönemlerde ülkenin ciddi atılımlar gerçekleştirdiği aşikardır. Geriye dönüp baktığımızda merhum Adnan Menderes ve Turgut Özal ile Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı ve tek başına iktidarı dönemleri ülkemizin hızla kalkındığı dönemlerdir. Halkımızın büyük bir sağduyu ile bu üç lideri birlikte anması güçlü iktidar sistemini benimsediğinin en büyük göstergesidir. O halde yapılması gereken bu güçlü iktidar yapısını sürdürülebilir kılmaktır. Bunun da en iyi yolu kanımca başkanlık sisteminden geçmektedir. Hızlı karar alma mekanizması ve yönetimde istikrar özellikleri ile ülkemiz için ciddi bir ihtiyaçtır.''
YORUMLAR
keşke
sezen ak
sitenin yaptığı anket gibi keşke gerçekten milletvekili adaylarını biz belirleyebilsek..65 yaşın üzerindeki adayların bizi artık mecliste temsil etmesini şahsen tasvib etmiyorum..yanlış anlaşılmasın babam bile olsa istemem...bi de gırtlaktan konya "k"si kullananları...;)
212.156.62.126
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA