• Konya8 °C

Hamdi Bağcı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konumuz Ak Parti

25 Ocak 2011 14:47

Ak Parti Konya İl Başkanı Sayın Ahmet Sorgun’un basın toplantısı vardı… Konya Bera Oteldeki basın toplantısına gerçekten, çok sayıda denebilecek düzeyde basın mensubu teşrif etmişti… Ben epeydir bir basın toplantısına katılmamıştım, özlemişim o havayı. Bizim kilolarımızla ilgili dostlarımız, büyüklerimiz espriler yaptılar ve mutlaka kilo vermemiz gerektiğini de anlamış olduk ama benim için en kötüsü, kilolarımız korkusu ile kahvaltı yapamamış olduk, neyse sorun değil önemli olan zannediyorum kilolarımızı vermek ama inanınız kilolarla başa çıkmakta marifet istiyor.

Neyse biz tekrar basın toplantısına dönelim, Sayın Ahmet Sorgun’un bizim övgümüze ihtiyacı yok biliyorum ama ben yinede ifade etmek istiyorum gerçekten Konya için önemli bir kazanım ve önemli bir değer. Basın toplantısındaki üslubuyla da zaten bize bu konuda ne kadar haklı olduğumuzu göstermiş oldu. Ekibinin de canlı dinamik insanlardan olduğunu görebiliyoruz. Ahmet Sorgun’un orada olması çok önemli… Eskiden Ak Partide bu tür toplantılarda başkanın çevresindeki insanların hep çıkar için orada oldukları hissi yaşardım ama bugün bu hissi yaşamadım. Daha çok samimi bir ekip oluşmuş ve zamanlarından, varlıklarından katkı yapıyorlar ve hizmet için samimi bir şekilde Ak Partide görev yapıyorlar, bunu siyasetin yapılış şekli açısından çok önemli bir kazanım olarak görüyorum. Samimi insanların varlığı her zaman bir kazanımdır ve ben bu hissi yaşadım ve sizinle de paylaşmak istiyorum. Umarım yanılmış olmayız, milletvekilliği için istifa sürecinin bitmesi ve sadece beş kişinin bu süreçte istifa etmesi de aslında bu savımızda haklı olduğumuzu gösteriyor. Umarım ülkeye hizmet, Konya’ya hizmet her zaman küçük beklentilerden, hırstan önce gelir, oralarda görev yapan insanların yaptığı samimi eylemlerden bütün Konya’nın ülkenin ve hatta insanlığın olumlu etkileneceği unutulmamalıdır. Neticede Ak Parti Konya İl yönetiminde bu anlamda iyi insanların yanlış insanlara galip gelmiş görüntüsü beni sevindirdi, bunu belirtmeliyim.

Başkanın basın toplantısında bir yılın değerlendirmesi vardı, önemli ve çarpıcı bir ifadenin var olduğunu söylersem abartmış olurum, hızlı tren konusu, Mavi Tünel konusu gündeme geldi, bölünmüş yollar konusunda Başkanın konuşmasında dürüst olması bence önemli altını çizilmesi gereken bir husustu. Başkan belirli çalışmalar bitirildi ama hala çalışmalar yapılıyor, bitirilmeye çalışılıyor dedi, yani şu kadarını yaptık, bu kadarını bitirdik gibi şova yönelik söylemlerden kaçındı, bunu önemli buluyorum.

Bir gazeteci arkadaşımız Ak Partinin hizmetleri yeterince tanıtamadığını ifade etti ve Başkan Ahmet Sorgun’da gazeteciye haklı olduğunu, bu konuda yeterince çalışma yapamadıklarını ifade etti. Şahsen ben Sayın Ahmet Sorgun’un başarılı olmasını isterim, çünkü iyi insanların dolduramadıkları koltukları iyi olmayan insanların doldurabileceğinden korkarım, onun için kendisine bir öneride bulunmak istiyorum, bu basın toplantısını keşke deneme sürüşü yapan hızlı trenin içinde yapsaydı, orada belki kahvaltı ikram edemezdi ama bizlere hizmetin boyutunu daha net göstermiş olurdu. Konya’nın hızlı tren ile nasıl bir devrim yaptığını, Ankara ile Konya’nın nasıl birleştiğini ve hatta ileride yapılacak Akdeniz’e yönelik hızlı tren projelerinde de Konya’nın nasıl merkez haline geldiğini bize göstermiş olurdu. Konya’nın kazanımını göstermiş olurdu ve inanınız bu basın toplantısından bin kat daha etkili bir tanıtım yapmış olurlardı. Tabi ki biz daha fazla hizmet istiyoruz, biz istiyoruz ki sivil hava alanı da yapılsın ama bu yapılanların muhteşemliğini ortadan kaldırmıyor. Bugün Ak Parti Konya’ya hızlı treni getirmiş ve Konya ile Ankara’yı hatta Eskişehir’i, İstanbul’u birleştirmiştir bu muhteşem bir devrimdir ve bunun tanıtılması, bunun pirim yapması bu partinin hakkıdır ve yaptığı için değil yapamadığı için bence yanlış yapmış olur.

Sadece hızlı tren mi, belediyeden bir otobüs alsaydı ve bize Mavi Tünel ile nelerin değişeceğini anlatsaydı ya da bu ay hızlı treni, gelecek ay Mavi Tünel’i sonraki ay Beyhekim’i anlatsaydı kötü mü yapmış olurdu. “İşte biz buyuz, biz hizmet üretiyoruz” demiş olurdu, eksikliğin ne olduğunu bizim anlatmamıza gerek var mı bilmiyorum? Eksiklik vizyon sahibi tanıtım uzmanlarıdır ve bugün Ak Parti yaptığı hizmetlerle değil de konjonktür gereği Recep Tayyip Erdoğan faktörü ile oy almaktadır ama bilesiniz ki bu her şeyden önce bu teşkilatlara, milletvekillerine yapılan bir haksızlıktır. Çünkü projeleri Sayın Başbakan yapmamaktadır, projeler öneriler buradan gitmektedir. Neticede biz Konyalıyız, siyasi görüşümüz ne olursa olsun burada yapılan güzel işlere iyi demek yükümlüğündeyiz, bugün Konya’da bu hükümet döneminde iyi şeyler yapılmıştır ve yapılmaktadır burada iyi olmayan Ak Parti’nin tanıtım şeklidir ve yeterli değildir.

 

Stadyum meselesi
Saadet Partisi İl Müfettişi İbrahim Erkan Bey ile konuşuyorduk ve kendileri bana Konya Stadyumunun bugün bulunan stadyumun yerine yapılması gerektiğini ifade etti. Gerçekten muhteşem bir öneri değil mi?   Evet, Sayın Başkanım bu doğru bir öneridir Konya’ya yapılacak yeni stadyum bu mevcut stadyumun bulunduğu alana yapılmalıdır, mevcut stadyum yıkılmalı ve oraya çok modern, araç parklarıyla, bir stadyum yapılmalıdır, Konya’nın merkezinde olması stadyum için anormal bir durum değil hatta güzel bir durumdur. Oradaki DSİ idari binaları ile o alanda alınmalı ve Konya’nın merkezine muhteşem bir yaşam alanı oluşturulmalıdır. Spor tesisleri koşu alanları gibi güzel projelerle orası binalardan arındırılmalı ve Konya’nın spor merkezi haline getirilmelidir. Ama tabi Konyalıların kullanabileceği bir spor alanı…  Bu yapılırsa bilesiniz Konya’nın yüz yılını kurtarır muhteşem bir işe imza atmış olursunuz, lütfen yeni stadyumu biran önce yapın ama mevcut stadyumun olduğu yere yapın ve Konya’nın yüz yılına bir yatırım yapında sizden sonrakiler size dua etsin, isminiz bir efsane olsun… Çok zor değil önemli olan bu imkânı kaçırmamak. Ahmet Başkanım bu konuda sizin girişimleriniz bilesiniz ki çok önemli, bizi dinlemiyorlar belki sizi dinlerler ve bu muhteşem proje hayata geçmiş olur… Olursa inanınız yüz yılın en güzel projelerinden olur…     

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Beyşehir'de doğalgaz tesisatçılığı bölümü açıldı
  • Hakim, boşanma kararını otoparkta verdi
  • "FETÖ, eğitimdeki zafiyetlerden yararlandı"
  • 'FETÖ, futbol ile ciddi şekilde ilgilendi'
  • Genç öğretmenlerin mezuniyet coşkusu

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA