• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konukun Kooperatifçilik Günü mesajı
20 Aralık 2011 Salı 16:43

Konuk'un 'Kooperatifçilik Günü' mesajı

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Gününü kutladı.
PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Gününü kutladı. Gelişmiş ekonomilerde birlikteliğin büyük önem taşıdığını belirten Konuk, kooperatifleşmenin kalkınmayı geniş kitlelere ulaştıran ekonomik metodun adı olduğunu vurguladı. Konuk, Konya Şeker’in kooperatifleşme konusunda örnek ve önce bir kuruluş olduğununda altını çizdi.
21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, kooperatif iş modelinin hem ekonomik hem de sosyal kalkınma da büyük rol oynadığını belirtti. Recep konuk, Birleşmiş Milletlerin 2012 yılını Dünya Kooperatifler Yılı ilan ettiğini hatırlatttı.
 
Sosyal ve iktisadi kalkınmanın nimetlerini daha geniş kesimlere ulaştırmanın en etkin yolunun kooperatifleşmekten geçtiğinin altını çizen Konuk, yoksullukla mücadelede geniş kesimlerin iktisadi güç birliği yapmalarını sağlayacak zemini hazırlayarak, iktisadi faaliyet alanlarının genişletilmesi gerektiğini vurguladı.
 
Kooperatifleşmenin tek tek küçük, ancak birleşince büyük bir iktisadi güç haline gelecek atıl kaynakların birleşmesini temin ederek, sahiplerini refaha ulaştırmada en önemli etken olduğunu dile getiren Recep Konuk, bu sistemin ilk uygulamasının Anadolu da Ahilik de görüldüğünü belirtti.
 
Türk kooperatifçiliğinde 31 kooperatif ve 1 milyon 672 bin üye ile coğrafi olarak tüm ülke sathında birlik ruhunu canlandırdıklarının altını çizen Recep Konuk, modern tarımın yaygınlaşmasına öncülük ettiklerini vurguladı.
 
Pancar Kooperatiflerinin maddi ve fikri zeminde yaşanan zorluklara rağmen, başarısını sahada ispat ettiğine vurgu yapan Konuk, ilk şeker fabrikasını el ele ve güç birliği ile Türk çiftçisinin kurduğunu hatırlattı. Ülke ekonomisine katkı, azim ve kararlılıktan asla taviz vermediklerine işaret eden Recep Konuk, refah ve zenginliğin her kesime ve herkese ulaşmasını amaç edinen Pancar Üreticileri Kooperatifleri’nin birlik ruhunun en güzel şekilde yansıtıldığı kurumlar olduğunu kaydetti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA