• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konuktan üreticilere moral ziyareti
09 Mayıs 2013 Perşembe 16:00

Konuk'tan üreticilere moral ziyareti

Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (Pankobirlik) Genel Başkanı Recep Konuk, üreticileri ziyaret ediyor.
 Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (Pankobirlik) Genel Başkanı Recep Konuk, üreticileri ziyaret ediyor.
Genel kurul öncesi bölge ziyaretlerini sürdüren Recep Konuk, Seydişehir, Beyşehir ve Çumra ilçelerinde kasaba ve köyleri ziyaret ederek üreticilerle buluştu. Gittiği her yerde büyük ilgi gören Konuk, Cihanbeyli’de davul-zurnayla, Beyşehir’de traktörlerle ve Çumra’da da havai fişeklerle karşılandı.
Ziyaretlerinde kalabalık üretici gruplarına seslenen Konuk, fukaralığı sonlandırmanın tek bir yolunun olduğunu ve bunun da üretimle mümkün olacağını belirterek, “Biz fabrika yapmasaydık üreticilerimiz ürettiklerini kime satacaktı? Üreticinin fabrikası olacak ki, ürünleri de para edecek, çiftçinin cebi para görecek. Yoksa fukaralığı önleyemeyiz. Bizim yaptığımız her bir yatırım üretime ve üreticiye dönük yatırımdır” dedi.
Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Konya Şeker’deki gelişmeleri anlattığı, tesisleri neden ve niçin yaptıklarını dile getirdiği konuşmalarında hep üreticilerin menfaatleri doğrultusunda hizmet verdiklerini söyledi. Konya Şeker’in bir dünya devi olma yolunda hızlı adımlarla yürüdüğünü, bu kutlu yürüyüşü kimsenin engellemeye gücünün yetmeyeceğini kaydeden Konuk, “Bugün dünyada iyi bir yerdeyiz. Herkes Konya Şeker’i model olarak alıyor. Üniversitelerde tez konusu olduk. Bu kadar kısa zamanda büyümek herkesi tedirgin etti. Bir dönem bunu engellemek için her türlü ayak oyunları oynandı, olmadık iftiraları atıldı ve gelişen, büyüyen, üreticisiyle el ele olan Konya Şeker ve Recep Konuk itibarsızlaştırılmak istendi. Sonuç ne oldu, bütün yalanlar iftiralar yargıya tosladı, müfteriler yargıya hesap veriyor. Bu kurumun bütün iş ve işlemlerinin temiz olduğunu teftiş raporları bir kez daha tescilledi. Bu ucuz oyunlara dün gelmedik, siz de gelmediniz şimdi zaman daha sıkı durma zamanı. Kaybettiğimiz zamanı geri kazanma zamanı. Tesislerinize sahip çıkın, genel kurulunuza sahip çıkın ve siz iri ve diri durun ki bu kutlu yürüyüş, bu refah yolculuğu hız kazansın, daha da hızlansın” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA