• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konuktan çocuklara mesaj
22 Nisan 2010 Perşembe 14:12

Konuk'tan çocuklara mesaj

Recep Konuk çocukları unutmadı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk,”Bizim çocuklarımız ayrıcalıklıdır, çünkü onlara armağan edilmiş bir bayramları vardır. Bizim çocuklarımız farklıdır, egemenliğin sahibi olarak onlar kutlamalara erken yaşta başlar” dedi.
 
Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’yla ilgili kutlama mesajı aynen şöyle;“Dünyanın en masum duyguları çocuklarınkilerdir. Onlar sevinçlerinde de, mutluluklarında da, heyecanlarında da coşkulu, samimi, dürüst ve paylaşımcıdırlar. Dünyada sadece çocuklara ait o samimi heyecan, coşkun mutluluk ve sevinç her sene kendilerine armağan edilmiş bayram vesilesiyle bizim topraklarımızda bizim çocuklarımızca bir başka yaşanır 23 Nisan’larda.

Bizim çocuklarımız ayrıcalıklıdır, çünkü onlara armağan edilmiş bir bayramları vardır. Bizim çocuklarımız farklıdır, egemenliğin sahibi olarak onlar kutlamalara erken yaşta başlar. Onlara armağan edilen ve onların çocuklarınca, torunlarınca da ilelebet yaşatılacak bu bayramın mana ve ehemmiyeti tarihi bir mücadele sonucu şekillenmiştir. Çocuklarımızca 23 Nisan’larda yaşanan coşkunun ilham kaynağı samimi ve fedakâr bir mücadele, hürriyet heyecanı ve istiklal mutluluğudur. O mücadelenin ruhu da tıpkı çocuklarımızın yaşadığı masum duygular gibi temiz, samimi, coşkulu ve dürüsttür.23 Nisan 1920’de açılan Büyük Millet Meclisi’nin ortaya koyduğu irade, bağımsız ve hür yaşama kararlılığı, hedefi ise istiklal-i tam’dır. Samsun’dan başlayarak Anadolu’da filizlenen bağımsız ve hür yaşama iradesi, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışıyla vücut bulmuş, zaferle sonuçlanana kadar devam eden bir mücadelenin sonunda da o Meclis, hem istiklalin hem de istikbalin Meclisi olmuştur. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “TBMM’nin bütün programlarının umdesi şu iki esastır: İstiklal-i tam, bila kayd-ü şart hakimiyet-i milliye” sözleri ile tarif ettiği Meclis o iki vazgeçilmezini istikbalin teminatı çocuklarına armağan etmiştir. İstiklalin de egemenliğin de sahipleri çocuklarımızdır. Onların bu vazgeçilmezlerden hangisini ne kadar emanet alacakları ve onların çocuklarının o coşkuları ne kadar yaşayabilecekleri ise bugün bizim mesuliyetimizdedir. Ve bizim yaptıklarımız ve yapacaklarımız o emanetin ne kadarını asli sahiplerine teslim edeceğimizi belirleyecektir. Kendi mesuliyetinin farkında olan ve kendi payına düşeni eksiksiz yapma gayretindeki Türk Çiftçisi kazanılan istiklalin ve kurulan Cumhuriyetin kıymetini asla unutmadan, üreterek ve vatan topraklarını sahiplenerek egemenliği taçlandırma gayretindedir. Çünkü biz şunu biliyoruz; egemenliğin teminatlarından biri de üreterek vatan topraklarına sahip çıkmaktan geçiyor. Tam anlamıyla egemenliği gerçekleştirmenin yolu ekonomik anlamda da bağımsız olmaktan geçiyor. Ulusal Egemenlik Bayramını istikbalimizin garantisi çocuklarımıza emanet eden bir milletin fertleri olarak, bu günümüzü çocuklarımızdan  emanet aldığımızın bilincindeyiz. Ve istikbalimizin garantisi çocuklarımızın gelecekte de tasasız, endişesiz, hür ve mutlu yaşayacakları bir vatan ve her 23 Nisan’da aynı coşku, mutluluk ve heyecanları yaşayabilmeleri için siyasi egemenliğin ekonomik bağımsızlıkla taçlandırılması gerektiğine inanıyoruz. Bu inançla; istiklal ve ulusal egemenlik mücadelemizin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, bundan 90 yıl önce hayır dualarıyla açılan ve Türk Milletinin tarihinde yeni bir dönem başlatan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, çocuklarımızın coşkun sevinç,  mutluluk ve heyecanını ilelebet yaşanması ve yaşatılması dileğiyle paylaşıyorum.”

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA