• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konuk: Konya Şeker kararlılığın hikayesidir
30 Aralık 2015 Çarşamba 11:22

Konuk: "Konya Şeker kararlılığın hikayesidir

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, yeni yıl nedeniyle yayınladığı mesajında, “Konya Şeker ailesi olarak biz değiştiremeyeceğimiz geçmişin muhasebesini yapmak yerine geleceğin hesabını yapmaya odaklandığımız için yıllardır o fırsat kapılarını üretici ortaklarımız için zorluyoruz. Her yeni güne ve her yeni yıla bir öncekinin üzerine yeni bir şeyler eklemiş olarak ve yeni bir şeyler eklemek için başlıyoruz” dedi.

 

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı. Konuk, yeni yıl mesajında, Konya Şeker ailesi olarak her yeni yıla “Geçmişi değiştiremeyiz. Dün dünde kaldı, ama bugünü ve yarını şekillendirebiliriz” mantığıyla yaklaştıklarını belirterek, “Değiştiremeyeceğimiz geçmişten, yani hem kurumsal tarihimizden, hem de ülkemizin tarım ve sanayi tecrübesinden sadece geleceği kurgularken dersler çıkarmak, ileriye giderken attığımız adımların sağlam zemine basması için istifade ediyoruz” dedi.

Yeni yıl mesajında, “Biz şunu biliyoruz, geçmişe takılıp kalmak “keşke” ile başlayan konuşmalar, pişmanlıklar, kaçan fırsatlar ve o keşkelerle dolu bir gündem demektir” diyen Konuk, şunları söyledi;

“Hem bizim, hem tarım sektörünün hem de ülkemizin pişmanlıklar ve kaçan fırsatlarla kaybedilecek zamanı yok. Hem bizim hem tarım sektörünün hem de ülkemizin önünde her gün ve her yeni yıl başka fırsat kapıları aralanıyor. Konya Şeker Ailesi olarak biz değiştiremeyeceğimiz geçmişin muhasebesini yapmak yerine geleceğin hesabını yapmaya odaklandığımız için yıllardır o fırsat kapılarını üretici ortaklarımız için zorluyor, her yeni güne her yeni yıla bir öncekinin üzerine yeni bir şeyler eklemiş olarak ve yeni bir şeyler eklemek için başlıyoruz.

Dün geçmişte kaldı, yarın ise bizim elimizde diyerek yola çıkınca nelerin değiştiğinin veya değişebileceğinin ispatı bizim yakın tarihimizdedir. Yarını şekillendirme iradesi ve kararlılığının hikâyesidir Konya Şeker’in hikâyesi.

Üreticisinden sadece pancar alabilen ve sadece pancar şekeri üretebilen bir üretici şirketi olarak çıktığımız yolda bugün üretici tarladan rafa kadar ekonomik zincirin tüm halkalarında söz sahibi olmuşsa bu geleceği şekillendirme iradesinin hem sonucu hem de geleceğin şekillendirilebileceğinin göstergesidir.”

 

KONUK; YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR GELECEĞİ

ŞEKİLLENDİRME İRADESİNİN NİŞANELERİDİR-

Geleceği şekillendirme iradesi ve kararlılığıyla başlanılan her yeni yıl ve her yeni günün Konya Şeker Ailesinin geleceğe dokunuşlarıyla geçtiğini ifade eden AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, mesajını şu sözlerle sürdürdü;

“Mesela 2000’li yıllara adım atarken 1954’te üretime başlayan yaşlı ve yorgun fabrikamızda yaptığımız rehabilitasyon gelecek için kondisyonumuzu yükseltmek için yapıldı. İkinci şeker fabrikası üretici ortaklarımız gelecekte de pancar üretebilsin, daha çok üretebilsin diye yapıldı. Biyoetanol, sıvı şeker üretim tesisi bir üretici şirketi gelecekte de ayakta kabilsin diye yapıldı.

Damla sulama tesisi hem Konya Ovasının geleceğini kurtarmak hem de üreticinin üretirken gelecek endişesi yaşamaması için yapıldı. Dondurulmuş Parmak Patates Tesisi üreticinin gelir hanesine gelecekte bir kalem ürün daha eklenmesi için yapıldı. Tıpkı ayçiçeğine teminat oluşturan Ham Yağ Fabrikası, mısır ve arpaya teminat oluşturan Yem Fabrikası gibi. Et-Süt Entegre Tesisi etliden sütlüden üretici de pay alsın diye yapıldı. Çikolata, Şekerli Mamuller, Şekerleme, Unlu Mamuller, Bisküvi, Kek, Gofret Üretim Tesisleri tarladaki üreticinin market kasasında ödenen paradan daha fazla pay alması için yapıldı. 2000’li yıllardan sonra kurulan 35 tesisin hepsi geleceği şekillendirme iradesi ve kararlılığının nişaneleridir. Bugün de aynı kararlılığımız ve irademiz sürüyor ve her yeni günü her yeni yılı geleceği şekillendirebileceğimiz işler yapma heyecanıyla karşılıyoruz.”

 

GAYRET VE ÇABAMIZ İLANİHAYE SÜRECEK-

Konya Şeker Ailesinin 2016 yılını da geleceği şekillendirme yolunda atılmış taze bir başlangıç olarak kabul ettiğini ifade eden Konuk, yeni yıl mesajını şu sözlerle tamamladı;

“Her yıl olduğu gibi dünü dün de bırakıp yeni şeyler söyleyerek ve yeni şeyler yaparak, ülkemiz ve bu toprakların geleceği için her günün bir önceki günden, her ayın bir önceki aydan, her yılın bir önceki yıldan farklı olması ve her zaman dilimini bu ülkenin evlatlarına kazandırmak için çalışıyoruz. Bu gayret ve çabamızı da ilânihaye kesintisiz sürdürme kararlılığında olduğumuzu bir kez daha belirtirim. Bu takvim yılında da dün yaptıklarımızın üstüne yeni şeyler koymayı Rabbimin bu aileye nasip etmesini temenni eder,  başarı, sağlık huzur ve mutluluk dolu bir yıl dileği ile yeni yılınızı kutlarım.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA