• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konuk: “En büyük pay öğretmenlerimizin”
23 Kasım 2015 Pazartesi 14:25

Konuk: “En büyük pay öğretmenlerimizin”

AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, “Makamı mevkii, işi gücü her ne olursa olsun hepimiz hem birey olarak hem de dünya milletler ailesi arasında hızlı adımlarla ilerleyen bir ülkenin evlatları olarak öğretmenlerimize karşı borçluyuz” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Hem bireysel olarak hem de millet olarak bugün ulaştığımız seviyede en büyük pay şüphesiz öğretmenlerimizindir ve istikbalimizin şekillenmesinde de en büyük hisse yine onlara ait olacaktır” dedi.

“Aile ocağından çıkıp hayat yolculuğundaki ilk adımlarımızı hepimiz okulda ve öğretmenlerimizin rehberliğinde attık” diyen AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Konuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında şunları söyledi;

“Hem tek tek bu ülkenin evlatlarının geleceği hem de millet olarak istikbalimiz okullarda ve öğretmenlerimizin elinde şekillendi, şekilleniyor, şekillenecek.

Okullar ve öğretmenlerimiz evlatlarımızı ve gençlerimizi hayata ve geleceğe hazırlarken sergiledikleri özverili gayret ile sadece onlara bilgi ve bilgiye ulaşmanın anahtarını sunmuyor. Onlar mesuliyetini üstlendikleri bir nesli ve nesilleri sosyal hayata, iş hayatına hazırlıyor, birlikte yaşamanın temel kaidelerine rehberlik ediyor, üretimden tüketime, çalışma kültüründen dünya ufkumuza kadar bir bütün olarak geleceğimizi şekillendiriyor, gelecekte yaşayacağımız ülkenin temelleri okullarda öğretmenlerimiz tarafından atılıyor.

Yaptığımız iş, bulunduğumuz makam ve mevki her ne olursa olsun hepimizi birleştiren bir husus var, hepimiz öğretmenlerimizin rahle-i tedrisatından geçtik. Hepimizin öğretmeni, öğretmenleri oldu. Bu ülkenin öğretmenlerinin şu veya bu sebeple şefkat elini uzatamadığı istisnaları dışında yaşlı, genç, çocuk, bugün hayatta olan olmayan bütün evlatlarının yolu okuldan geçti. O okulları kuru binadan şefkat, bilim ve irfan yuvalarına dönüştüren öğretmenlerimizin özverili gayretiydi, gayretidir. O okullarda öğretmenlerimizden sadece bilgi almadık, sosyal hayatın temel değerlerini de onlardan öğrendik. Okulla aile çatısının yanı sıra, vatan çatısının altında yerimiz olduğunu öğrendik, öğretmenle ana-baba dışında da sadece aklımıza değil kalbimize de hitap edenlerin olabileceğini keşfettik.”

 

ÖĞRETMENLERİMİZE BORÇLUYUZ

Makamı mevkii, işi gücü her ne olursa olsun hepimiz hem birey olarak hem de dünya milletler ailesi arasında hızlı adımlarla ilerleyen bir ülkenin evlatları olarak öğretmenlerimize karşı borçlu olduğumuzu vurgulayan Konuk, mesajını şu sözlerle bitirdi;

“Üzerimizde hakkı ve emeği olan kendi öğretmenlerimize karşı nasıl saygı duyuyor, minnet duyguları taşıyorsak, istikbalimizi şekillendiren bugünün eğitim neferlerine, tecrübelisiyle genciyle tüm öğretmenlerimize de millet olarak aynı saygıyı duyuyor ve aynı minnet duygusunu besliyoruz.

“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyen bir medeniyetin evlatları olarak, mesleği ve makamı bugün her ne olursa olsun bizler, öğretmenlerimize karşı hiç ödenmeyen, ödenmeyecek olan bir borçluluk hali içindeyiz. Bu borçluluk duygusu sadece kendi öğretmenlerimize karşı hissedilen bir duygu değildir. Biz, kendi öğretmenlerimizin şahsında tüm öğretmenlerimize karşı aynı değeri veriyor, aynı saygıyı duyuyor ve aynı minnet duygusunu taşıyoruz.

Çünkü biz şunu biliyor ve şuna inanıyoruz; öğretmenlerimiz, hızlı adımlarla geleceğe koşan bir dünyada, ülkemizin çağa ayak uydurması, milletimizin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması ve ülkemizin bilgili, yetişmiş, donanımlı nesillerin elinde maddi ve manevi kalkınma hedefini gerçekleştirebilmesi için tarihi bir görevi başarıyla ifa etmişlerdir. Öğretmenlerimiz bu görevlerini gelecek nesiller ve Türkiye’nin geleceği için de eksiksiz yerine getirmeye devam etmektedirler. Evlatlarımız ve gençlerimizin eğitimi söz konusu olunca hiçbir maddi ve manevi zorluk karşısında geri adım atmadıklarına tarihimizin şahitlik ettiği öğretmenlerimizin bu gayret ve kararlılığı yarının daha güçlü, daha üretken, daha itibarlı, daha kudretli Türkiye’sinin de teminatıdır.

Bu duygularla, ülkemizin her alanda ilerlemesine katkı sağlamış ve sağlamaya devam eden öğretmenlerimize saygı ve takdir duygularımızı ifade ediyorum. Bir eğitim neferi olarak çıktıkları yolda görevleri başında teröre hedef olan şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türkiye’nin dört bir yanına bilim ışığını götüren öğretmenlerimize olan inancımızı, saygımızı ve desteğimizi ifade ederek 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • LUNA Ağını Kurtarmak için Çözüm Planı Oluşturuldu
  • Konya’ya değer katacak şirket kuruldu
  • Konya İtfaiyesi’nden Filistinli itfaiyecilere eğitim
  • İstanbul’da Elektrikçi En Yakın
  • Firmana Özel Plakalık Tasarlat
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA