• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kontv yeni bir başarı elde etti
03 Mayıs 2013 Cuma 15:28

Kontv yeni bir başarı elde etti

KONTV RTÜKün bugün gerçekleştirdiği ihaleyi kazanarak, yayıncılık sürecinin önemli bir eşiğini daha aştı.
KONTV RTÜK’ün bugün gerçekleştirdiği ihaleyi kazanarak, yayıncılık sürecinin önemli bir eşiğini daha aştı.  Yapılan ihalelerle birlikte Kontv İç Anadolu bölgesinde Konya, Ankara, Eskişehir, Kayseri başta olmak üzere tüm il, ilçe, belde ve köylerinde sayısal karasal yayın yapma hakkı kazandı. KONTV, ihalede birinci sırada yer alarak 44 numaralı kanalda yayın yapma hakkını elde etti.

Türkiye 1990’da tanıştığı özel televizyon yayıncılığında önemli bir dönüm noktasına geldi. Teknolojik gelişmelerle birlikte son erecek olan Analog Karasal yayıncılığının yerini Sayısal Karasal yayın alacak. Avrupa Birliğinin Avrupa’da geleceğin yayın sistemi olarak belirlediği ve geçilmesi zorunlu olan Sayısal Karasal yayıncılık için yıllardan bu yana devam eden çalışmalarda sona gelinildi. Karasal yayıncılıkta görsel ve teknolojik kaliteyi artıracak olan Sayısal Karasal yayıncılığın ihaleleri devam ediyor. Ulusal kanal ihalelerinden sonra başlayan Bölgesel Yayın ihalelerinde sıra bugün İç Anadolu bölgesine geldi.

 

Türkiye’de özel televizyon yayıncılığının başlamasından kısa bir süre sonra yayın hayatına başlayan Kontv 1992’de girdiği sektörde önemli bir eşiği daha başarıyla geçti. 21 yıllık yayıncılık tecrübesiyle bölgenin ve ülkenin sayılı kanalları arasına girmeyi başaran Kontv, geleceğin yayıncılık teknolojisinde de bulunmayı garantiledi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun bugün gerçekleştirdiği içanadolu bölgesi ihalelerinde Kontv tüm bölge için başvuruda bulunmuştu. İhale öncesinde tüm Sayısal Karasal yayıncılık için gerekli tüm teknik ve mali şartları yerine getiren Kontv ihaleyi de kazanarak, Konya’nın Sayısal Karasal’da da bölgesel yayın yapan tek kanalı olmayı başardı. Kontv halen devam eden analog karasal, uydu, kablolu, D- Smart, Tivibu, internet, teledünya yayıncılığının yanında Sayısal Karasal’da da yayın yapma hakkı kazandı. Uydu ve diğer tüm yayıncılık sistemlerinde ulusal ve uluslar arası yayın yapma lisansı bulunan ve halen dünyanın insan yaşayan tüm noktalarında izlenebilen Kontv, yeni yayıncılık sisteminde de dünyanın gerisinde kalmadı. Kontv, Böylece önümüzdeki iki yıl içerisinde başlayacak olan Sayısal Karasal yayıncılıkta da olmayı garantiledi. İhale, sonuçların Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun onaylamasıyla yürürlüğe girecek.

 

Ankara Bilkent Otelde yapılan ihaleden sonra bir açıklama yapan Kontv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, Türkiye’nin televizyon yayıncılık tarihinde önemli bir kilometre taşı olarak kabul edilen yeni süreci sıkıntısız atlatmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Özer; “bundan 21 yıl önce başladığımız yayıncılık serüvenimiz devam etmektedir. O gün sadece karasal yayınlar mevcutken şimdi bir çok mecrada bulunma zorunluluğu doğdu. Kontv süreç içerisinde dünya televizyonculuk çizgisinin gerisinde kalmadı. Halen hem uydudan, hem platformlardan, hem mobil yayıncılıkta, hem kablolu yayıncılıkta ve hem de internet yayıncılığında bulunmaktayız. Bu mecralarımızda bulunmaya da devam edeceğiz. Bugün yapılan ihaleler ise karasaldan yayın izlemekte olan izleyicilerimizi ilgilendirmektedir. İki yıl içerisinde analog karasal yayıncılığı sona erecek ve sayısal karasal yayın başlayacaktır. Bir Avrupa Birliği gerekliliği olan bu yeni sistemde de Kontv olarak bulunmaktan mutluluk duymaktayız. 21 yıl içerisinde bize destek veren tüm izleyicilerimize, tüm reklam verenlerimize, çalışanlarımıza ve tüm Kontv dostlarına teşekkür ediyorum. Öncüsü olduğumuz İnsan Odaklı yayıncılığımız devam edecektir. Kontv bizi biz yapan  milli ve manevi değerlere saygılı yayıncılığını sürdürecektir. Süreci başarıyla yöneten RTÜK’e de  teşekkür etmeyi borç bilmekteyiz. Yeni dönemle birlikte başta Konya, Ankara, Kayseri, Eskişehir, Sivas olmak üzere İç Anadolu’nun tüm il, ilçe, belde ve köylerinde daha kaliteli bir yayınla var olmayı sürdüreceğiz ” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA