• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONSİAD ve dernekler Arabaşı programında buluştu
09 Şubat 2012 Perşembe 10:50

KONSİAD ve dernekler Arabaşı programında buluştu

KONSİAD Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri davetli olduğu Konya derneklerinin düzenlediği geleneksel Arabaşı Çorbası ikramlarına katılarak hemşeriler arasındaki bağların kuvvetlendirilmesini sağlıyor.

KONSİAD Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri davetli olduğu Konya derneklerinin düzenlediği geleneksel Arabaşı Çorbası ikramlarına katılarak hemşeriler arasındaki bağların kuvvetlendirilmesini sağlıyor. 

Bu davetlerden ilkinde, KONSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah BAŞCI, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer DİNÇER ile birlikte İstanbul Karaman Ayrancılılar Derneği’nin 28 Ocak 2012 günü saat:20.00’de İstanbul Bağcılar Belediye Halk Sarayı’nda düzenlediği Arabaşı Çorbası İkramı’nda bir araya geldiler. Çok sayıda hemşerimizin katıldığı Arabaşı İkramı’nda Sanatçımız Sami ÇELİK’te davetlilere nefis bir konser verdi.  
Bir başka davet de, İstanbul Zeytinburnu'nda kurulmuş olan Konya Bozkır Harmanpınarlılar Derneği'nin İstanbul Güngören'deki Kuba Camii Şerifi Konferans Salonunda 04 Şubat 2012 Cumartesi akşamı düzenlediği Arabaşı Çorbası İkramı idi. Bu ikrama KONSİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah BAŞCI katıldı. Davetlilere bir selamlama konuşması yapan KONSİAD Başkanı BAŞCI; Örf ve adetlerine sahip çıkan hemşehri derneklerinin kültürel miraslarını gelecek nesillere aktarmada çok önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, Arabaşı organizasyonunu düzenleyen Harmanpınarlılar Dernek Başkanı Mehmet SAYIN'a ve katılımcılara teşekkür etti. Bu arada KONSİAD'ın 13-16 Eylül 2012 tarihlerinde İstanbul Feshane’de KONEXPO adıyla Konya Tanıtım Günleri etkinliğini yapacağına da kısaca değinen Başkan Abdullah BAŞCI, hemşehri derneklerinin bu etkinlikte önemli rol üstleneceğine inandığını da belirtti.
Yine hemşehri derneklerinden Konya Bozkır Sazlı Köyü Derneği'nin İstanbul Zeytinburnu'nda düzenlediği geleneksel Arabaşı Çorbası ikramına davet edilmiş olan KONSİAD’ı Başkan Abdullah BAŞCI ile Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa ÇİL (Aslan Mustafa) temsil etti. İstanbul Zeytinburnu'nda bulunan Sazlı Dernek binası toplantı salonunda 05 Şubat 2012 Pazar günü saat: 15.30'da düzenlediği Arabaşı Çorbası'nda hemşehrileri ile birlikte Arabaşı Çorbası'na kaşık sallayan KONSİAD Başkanı Abdullah BAŞCI, Sazlı Dernek Başkanı Hasan Hüseyin KESER'e bu davetinde ötürü teşekkür etti.
Aynı gün akşam İstanbul Konya Yeşil Ereğli Derneği’nin Zeytinburnu’nda düzenlediği Arabaşı Yemeği’ne katılan KONSİAD Başkanı Abdullah BAŞCI, burada da yaptığı konuşmada KONEXPO için destek istedi. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeleri Konya'da
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA