• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONİSAD Davutoğlunu ziyaret etti
20 Ağustos 2011 Cumartesi 10:41

KONİSAD Davutoğlu'nu ziyaret etti

KONİSAD yönetim kurulu Ahmet Davutoğlunu ziyaret etti. Ziyaret esnasında Davutoğlu; "Kabinede Konya sevdalıları var, onun için Konya adına hizmet gerçekleştirmenin yolu açıktır" dedi.
KONSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Başcı Başkanlığında; Başkan Yardımcıları Kemal Çelik, Mustafa Büyükdere ve Ramazan Arıtürk, Genel Sekreter Özer Öztaşbaşı, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ali Ulvi Ülker, Cafer Yaren, Mehmet Akay ve Ahmet Tuzlu’dan KONSİAD Heyeti, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun davetlisi olarak  makamında ziyaret etti.
 
Ahmet Davutoğlu, KONSİAD’ın gerçekleşen bu ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek, geçtiğimiz seçim çalışmalarında KONSİAD’ın İstanbul’daki Konyalı milletvekili adaylarına vermiş olduğu desteklerle beraber kendisine verdiği desteğin önemli olduğunu, KONSİAD’ın yaptığı faaliyetlerin oldukça müspet olduğunu söyleyerek, KONSİAD’ın hemşehrilerimizi birbirine bağlayan bir güç olduğuna atıfta bulundu.

Dışişleri Bakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, KONSİAD’ın İstanbul’da yapacağı bütün faaliyetleri memnuniyetle takip ettiğini, bu konuda ileride kendisine bir yük düştüğünde elinden geleni yapacağını belirtti. KONSİAD Başkanı Abdullah Başcı’da; Sayın Bakanımızın Konya Milletvekili olarak seçilip Hükümet’te Dışişleri Bakanımız olarak görev almasının KONSİAD olarak kendilerini çok memnun ettiğini belirterek, tahmini olarak 6 ay sonra İstanbul Feshane’de “Konya Tanıtım Günleri” etkinliği yapacaklarını, bütün Konyalıları ve Konya etiketli STK’ları biraraya getirmeyi hedeflediklerini, bu etkinlikte Sayın Bakanımızın kendilerine yol göstermesini istedi. Bu isteği memnuniyetle kabul eden Bakan Davutoğlu, Konya’nın ve Konyalıların her türlü hizmeti hak ettiğini belirterek; “Konya’ya hizmet söz konusu olduğunda kabineden destek almanın zor olmadığını, aslında kabinede bilinen Konyalılar dışında bir de bilinmeyen Konya sevdalıları var, onun için Konya adına hizmet gerçekleştirmenin yolu açıktır” dedi.

Konya için hep birlikte el ele vermeliyiz diyen Davutoğlu, “Birlik ve bütünlük içinde Konya’mıza katma değer kazandırmak amacıyla yarış içerisinde olmalıyız. Kentin ve toplumun kalkınması, gelişmesi ve bilgilendirilmesinde STK’lara önemli görevler düşmektedir” şeklinde konuştu.

Gerçekleşen ziyarette KONSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Başcı Ahmet Davutoğlu’na Ülke gündeminin çok yoğun olduğu bir dönemde KONSİAD Yönetimine zaman ayırdığı için teşekkür ederek, KONSİAD adına bir tablo ile Yönetim Kurulu Üyelerinden Araştırmacı Yazar Ali Ulvi Ülker’in “Kültür Diliyle Bozkır” isimli kitabını hediye etti. Ahmet Davutoğlu’da KONSİAD Başkanı Abdullah Başcı’ya bir plaket hediye etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA