• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONEVden 15 yeni proje
11 Mart 2012 Pazar 17:34

KONEV'den 15 yeni proje

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, 2. başkanı olduğu Konya Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı'nın (KONEV) proje tanıtım toplantısına katıldı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, 2. başkanı olduğu Konya Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı'nın (KONEV) proje tanıtım toplantısına katıldı

Erdem, Dedeman Konya Otel'de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, vakfın Konya'nın kalkınması ve gelişmesi adına çok önemli çalışmalar yaptığını belirtti.

Konya'dan en yüksek oyu alan AK Parti'nin Konya'yı imar etmek durumunda olduğunu anlatan Erdem, yapılan yatırımların bir çoğunun vakıf kaynaklı projelerle hayata geçirildiğini söyledi.

İktidarları döneminde Konya'da bir olan üniversite sayısını 4'e çıkardıklarını anlatan Erdem, treni hızlı tren yapmanın yanında birçok yeni projeye imza attıklarını aktardı.

Erdem, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun Konya'yı tüm dünyada temsil ettiğini vurgulayarak, ''Sayın Davutoğlu 'Bizim en büyük zenginliğimiz insan gücü' diyor. İşte Konya'da bu güç var. Konya'da çok önemli odalar, sivil toplum kuruluşları var. Bizler yakalanan bu ivme ile vakfımızın hazırladığı projeleri yaparak Konya'ya yeni ufuklar açabiliriz. Ben Konya'nın bu projelere gerekli desteği vereceğine inanıyorum'' diye konuştu.
    
-KONEV'den 2012'de Konya'ya 15 proje
    
KONEV Başkanı ve Merkez Valisi Hakkı Teke, Vakfın 2012 yılında Konya'da 15 yeni projeyi hayata geçireceğini açıkladı.

Teke, vakfın ülkenin ve Konya'nın kalkınması için 1996 yılından kurulduğunu, 2010 yılında yapılan yönetim ve resmi senet değişikliklerininden sonra vakfın yeni bir ivme kazandığını ifade etti.

Kurulan proje araştırma ve geliştirme grubunun çalışmalarına aralıksız devam ettiğini vurgulayan Teke, şunları kaydetti:

''Daha önce yapılan bu ve benzeri çalışmalardan edinilen tecrübelerden de yararlanılarak kurulan proje araştırma ve geliştirme grubu, yaklaşık altı aylık bir çalışma sonucu ilk ürününü vermiştir. Önemli bir mesai sarf edilerek hazırlanan bu projelerin bir kısmı ilk defa kamuoyu ile paylaşılmakta bir kısmı ise kamuoyu tarafından bilinmekle beraber henüz uygulamaya geçmeyen projelerden oluşmaktadır. 2012 yılı itibariyle Stratejik Şehir, Bilgi depolama, Konya Yatırım ve Destek Tanıtım Ajansı, Tarım Kampüsü, Sanayi Kenti, Mega İmalat ve Sanayi Bölgesi, Lojistik ve Ulaşım, Enerji ve İletişim, Çevre ve Orman, Kültür ve Turizm, Sufi Köyü veya Oteli, Uluslararası Fuar Eğlence ve Bilim Merkezi, Gençlik ve Spor, Konya Üniversiteler Birliği ve Ankara'da Konya Vizyon Evi projelerini hayata geçireceğiz.''.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA