• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONESOBda eğitimini tamamlayanlara sertifika
11 Nisan 2012 Çarşamba 17:50

KONESOB'da eğitimini tamamlayanlara sertifika

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde (KONESOB) 'Girişimcilik Eğitimi' alanlar ile hibe projesi hazırlama eğitimini tamamlayan oda genel sekreterlerine sertifikaları törenle verildi.
Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (KONESOB) 'Girişimcilik Eğitimi' alanlar ile hibe projesi hazırlama eğitimini tamamlayan oda genel sekreterlerine sertifikaları törenle verildi.

KONESOB toplantı salonunda gerçekleşen törende konuşan Birlik Başkanı Bekir Duvarcı, başvuru sahibi 335 kişiden 120’sinin mülakat sonrası KOSGEB ile ortaklaşa düzenledikleri girişimcilik eğitimini almaya hak kazandığını, 115 kişinin eğitimi tamamlayabildiğini söyledi. Eğitimin tüm giderlerinin KONESOB tarafından karşılandığını belirten Duvarcı, “Bu tür kursları devam ettirerek işini kaybeden esnafın yeniden iş sahibi olmasını istiyoruz. Hem istihdamın artması hem de kaybettiğimiz esnafın yeninden işinin sahibi olabilmesi için bütün oda başkanları ile gayret içinde olacağız. Bu belgeyi alan arkadaşlar KOSGEB’e müracaat ederek iş kurmak istediklerinde esnaf odalarına da kayıt olmak zorundalar. Bu kayıt sırasında KONESOB'a ödenmesi gereken kayıt parasını girişimcilerimizden almayacağız. Girişimcilere bu da bizim katkımız olsun” dedi.

KOSGEB İl Müdürü Osman Nuri Gönen de konuşmasında, güzel bir eğitim dönemi yaşandığını belirterek, “Uzun yıllardır bu tür projelere destek vermek için uğraşmaktayız. Bu güzel eğitimden sonra girişimciler seçilmiş bireyler olarak artık KOSGEB üyesi olmaya hazır hale geldi. Sorunuz ya da probleminiz olduğunda KOSGEB'e danışarak bilgilerinizi tazeleyin” diye konuştu.

Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Genel Sekreteri Ahmet Akman ise, girişimcilere verilen desteklerin günümüzde arttığını anlatarak, “Acaba bizde mi girişimci olsak diye insanın aklından geçmiyor değil. Projeyi getirene destek veriliyor. O zaman proje hazırlamayı öğrenmemiz gerekiyor. Artık iş ilanlarında o kadar çok özellik aranıyor ki, proje hazırlamak da bunlardan birisi” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından ‘Girişimcilik Eğitimi’ alan 115 kişi ile MEVKA ile ortaklaşa yapılan hibe projesi hazırlama eğitimi alan KONESOB’a bağlı odaların genel sekreterlerine sertifikaları verildi.
 

 
YORUMLAR
koca bir yalaaaaaaan
çiğdem acar
başkan bekir duvarcının girişimcilere bir de bizim desteğimiz olsun oda kaydı yaptırırken para almayacağız sözü bir yalan çıktı. oda kaydı için gittim ve önüme 381.31 tl ödeme çıkardılar bu konuşmayı hatırlattığımda ise bunun yanlış anlaşıldığını söylediler.başkan oysa bizzat kendi ağzından şu cümleleri kurmuştu Duvarcı, “Bu tür kursları devam ettirerek işini kaybeden esnafın yeniden iş sahibi olmasını istiyoruz. Hem istihdamın artması hem de kaybettiğimiz esnafın yeninden işinin sahibi olabilmesi için bütün oda başkanları ile gayret içinde olacağız. Bu belgeyi alan arkadaşlar KOSGEB’e müracaat ederek iş kurmak istediklerinde esnaf odalarına da kayıt olmak zorundalar. Bu kayıt sırasında KONESOB'a ödenmesi gereken kayıt parasını girişimcilerimizden almayacağız. Girişimcilere bu da bizim katkımız olsun” dedi. ama değilmiş katkıları falan yok. herşey önceden nasıl ise şuan da aynı .
95.10.254.46
2012 KOSGEB GİRİŞİMCİ İŞ PLANI ÖRNEĞİ
iş planı örneği
• KOSGEB Girişimcilik Desteği hakkında ; -Destek alan sektörler nelerdir -Girişimcilik desteği şartarı -Girişimcilik desteği süreci nedir -Girişimcilik desteği ne kadardır -Hangi iş fikirleri destek alır -Örnek girişimci iş planları -Destel almış iş planı örnekleri -Başarılı bir iş planı nasıl hazırlanır -Girişimcilik eğitimlerine nasıl karılabilirim vb KOSGEB destekleri ve desteği için www.isplaniornekleri.com
176.239.236.26
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA