• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONESOBda değerlendirme ve eğitim toplantısı
15 Aralık 2012 Cumartesi 12:52

KONESOB'da değerlendirme ve eğitim toplantısı

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB), kendisine bağlı 86 mesleki odanın genel sekreteri için değerlendirme ve eğitim toplantısı düzenledi.
Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB), kendisine bağlı 86 mesleki odanın genel sekreteri için değerlendirme ve eğitim toplantısı düzenledi.
KONESOB konferans salonunda yapılan toplantıya oda başkanı Bekir Duvarcı’nın yanı sıra genel sekreterler katıldı. Toplantının açılışında konuşan Bekir Duvarcı, genel sekreterlerin odayı sevk ve idare eden kişiler olduğunu hatırlatarak, “Siz her şeysiniz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bu sene esnaf şurası yapacaktı. Şuradan ne çıkacaktı, ne olacaktı odalarla ilgili bu bilgiyi sizinle paylaşacaktık. Onun için bu toplantıyı bugüne erteledik. Biz Konya Esnaf Odaları olarak ne yapmamız gerekiyorsa bunun gayreti içerisindeyiz. Hepinizin durumunu biliyorum. Ne yaparız, ne ederiz, nasıl ayakta dururuz, üye sayımızı nasıl artırırız bunun gayreti içerisindeyiz. Bir üniversitesiyle ilgili bizim, 'Esnaf Akademisi' çalışmamız var. Esnaf akademisinde hemen hemen son aşamaya geldik. Esnaf akademisi demek, bir üniversitenin işbirliği içinde odalarımıza ne veririz, ne yaparız, esnafın ne eksiği varsa nasıl tamamlarız bu nedenle esnafla ilgili bir akademi çalışması yapmayı düşünüyoruz. Yıl sonunda kısmet olursa bu çalışmayı düşünüyoruz. Türkiye’de diğer odalarda böyle bir şey yok. Biz ayrıca, bütün ilçelere sicil memurları gönderiyoruz ki, üye sayımızı nasıl çoğaltırız onun gayreti içindeyiz. Bunları sizi düşünerek yapıyoruz. Odaları ayakta tutmak için sizin de faal olmanız ve etkinlikler yapmanız lazım. Projeler yapacaksınız, eksik bir yer varsa biz takviye ederiz. Bu etkinliklerde odalarınıza yardım ederim. Yani yeter ki, sizin bize getireceğiniz, yapacağınız etkinlikleri biz görelim. Her türlü desteği veririz” diye konuştu.
Konuşmanın ardından, esnaf ve sanatkarlar ile odada çalışan personellerin sorunları ele alındı. Daha sonra proje ve eğitim danışmanı Murat Gümüş tarafından katılımcılara eğitim verildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA