• Konya19 °C

Rabia Taşcı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Komutana veda...

05 Nisan 2012 19:44

“Ben Allah ve Resulü’nün ölçülerini aşan ve bu ölçülerin dışına taşan hiç bir ölçüye biat etmem. Bu şablona bağlı meşru biat kültürüyle barışık olduğundan emin olduğum millet vicdanından başka da vicdan tanımam. Emaneti ehline veriniz düsturuna uyarım ve kimsenin ehil değil, eli çabuk insanlara makam ve mevkii dağıtmasına göz yummam. Millet evlatlarının parti kapılarında ezilerek büzülerek istikbal aradığı, belli makam ve kişilerden gelen referanslar olmadıkça muhatap alınmadığı, istidadın değil iktidarın gücü ile koltuk bulan, boynu lezzet hormonuyla su borusuna döndüğü için gömleğinin düğmesi kavuşmayan bürokratların, ağzında300 gram çitlembik sakızı ile  geviş getirerek konuştuğu bir Türkiye istemiyorum!” (Şenol Özbek)

Cemil Meriç’in deyimiyle, “hayırla şerrin savaşında fildişi kuleye kapanarak olaya seyirci kalmamak” adına; eliyle, diliyle, ve kalbiyle bizlere samimiyet dersi veren, bir vatanseveri, bir komutanı, bir müslümanı, bir babayı, bir üstadı, bir ağabeyi kaybettik.

Şenol Özbek’i, yazdığı makalelerden ve birkaç kez denk geldiğim tv programlarından tanıyordum. “Bir ülke düşününüz ki” ile başladığı sözleri, entelektüel birikimin milli menfaatler noktasında nasıl sağduyuya çevrilebildiğinin güzel bir örneğiydi. Asker kimliğinde pek de alışkın olmadığımız bu samimi üslup, ezberlerimizi tekrar gözden geçirmemiz noktasında ümitvari bir mesaj taşıyor.

Allah ve Resulü’nü sevmek, sonsuzluk aleminde dara düşmemek demektir. Trafik kazası geçirdiği sırada, dünyalık adına son duyduğu sesin Mekke’nin fetih kaydı olması, bir komutan için manidar bir tevafuk elbette. Dilerim askerliği Peygamber ocağında taçlanır ve en seçkin ikramlara mazhar olur ebediyette.

O’nun yarım asırlık ömründe işaret ettiği  üstün ahlak ve bilinç seviyesi, her birimizin omzunda birer emanet hükmündedir artık. Ya bu yükün hamalı olarak ezik kalacağız, yahut sahibi olup korkusuz yaşayacağız. Seçim bizim...

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Hakim, boşanma kararını otoparkta verdi
  • "FETÖ, eğitimdeki zafiyetlerden yararlandı"
  • 'FETÖ, futbol ile ciddi şekilde ilgilendi'
  • Genç öğretmenlerin mezuniyet coşkusu
  • Ilgın'da ramazan pidesine zam yapılmadı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA