• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kombi seçerken bunlara dikkat!
03 Aralık 2010 Cuma 14:25

Kombi seçerken bunlara dikkat!

Havaların soğumasıyla birlikte yaz uykusundan uyanan kombiler yanmaya başladı.
İşte tam da bu dönemde dünyanın en büyük kombi üreticilerinden Vaillant'ınTürkiye Genel Müdürü Levent Taşkın, kombi kullanırken ve seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgi verdi.

Herşeyden önce kombilerin teknik bir cihaz olduğunu unutmamak gerektiği belirtilen Taşkın,iyi bir tesisat ile cihazı bütünleştirici, kaliteli bir montajı kapsayan topyekün bir proje olmasına dikkat çekti.

Taşkın, bununla birlikte, kombi seçerken fiyat analizini sadece cihaza göre yapmamak, fiyatı cihaz kalitesi ve satış sonrası alınabilecek hizmetlerin kalitesi ile orantılamak gerektiğini vurguladı.

İşte kombi seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar:

1) Cihazları binanın özelliklerine uygun olarak yetkili mühendislik firmalarının teknik incelemesinden sonra seçiniz.

2) Sadece cihaz fiyatına göre seçim yapmayınız.

3) Cihazın ısıl kapasitesi evin ısı kaybına uygun olmalıdır.

4) Evdeki sıcak su ihtiyacına uygun kapasitede kombi cihazı seçilmelidir.Anında, hızlı ve sabit sıacklıkta sıcak kullanım suyunu garanti eden cihazları tercih ediniz.

5) Verilen teklifleri cihaz, radyatörün cinsi, miktarı, kullanılan borunun cinsi ve miktarı, vanaların markası ve adetleri ile birlikte birebir kıyaslayarak analiz ediniz.

6) Firmaların servislerini ve satış sonrası hizmetlerini araştırınız. En önemlisi kullanan tüketicilerin telefonlarını isteyerek birebir kullanıcılara sorunuz.

7) Kombi sisteminde çabuk rejime giren, yani çabuk ısınsan panel radyatörleri tercih edin.

8) Kombi sisteminde daha tasarruflu bir ısınma için dış hava kontrollü oda termostatı ve termostatik vanalı radyatör sistemi kullanın.

9) Kombi tesisatlarında, oksijen geçirgenliği olmayan hijyen bakır boru sistemini tercih edin. Tüm dünyada kullanılan bakır boru ile temiz, kısa sürede,  en uzun ömürlü tesisatı yaptırarak, yıllarca sürecek konfora ulaşın. Unutmayın, tesisatınız ne kadar iyi ve doğru malzeme ile yapılmışsa o kadar tasarruflu ve iyi ısınırsınız.

10) Cihazı bir beyaz eşya gibi spot piyasadan veya toptancı zihniyetli satıcı firmalardan alıp, tesisatı başka firmalara kurdurup, sistemi daha ekonomik olarak çözmeye çalışmayın. Tam tersine sistem daha pahalıya mal olacaktır, tesisat ve cihazın uyumu olmayacak, tesisatın ve kullanılan malzemenin kalitesi düşük olacak, cihaz yanlış montaj yapabilecek, tesisat sorunları nedeniyle sık sık soğukta kalabilecek ve karşınızda sorumlu bulamayacaksınız. Cihazı mutlaka yetkili belgeli mühendislik firmalarından yani o cihazın ana firmasının, yetkili bayilerinden alınız. Tesisatı da mutlaka aynı firmaya yaptırınız. Tesisat dahil toplam fiyat alınız.

11) Yetkili firmaya karar verdiğinizde mutlaka onunla detaylı bir sözleşme imzalayınız. Montaj sırasında yapılacak işlemleri ve kullanılacak malzemeleri miktar ve birimleriyle sözleşmeye , işin teslim tarihi ile birlikte yazdırınız.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA