• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kombassan’ın 5 şirketi İSO ikinci 500’de
23 Temmuz 2014 Çarşamba 12:42

Kombassan’ın 5 şirketi İSO ikinci 500’de

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren firmalar açıklandı. Konya’dan 16 şirketin girdiği listede, Kombassan’dan 5 şirket yer aldı.
İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren firmalar açıklandı. Konya’dan 16 şirketin girdiği listede, Kombassan’dan 5 şirket yer aldı. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, “Geçen yıl da İSO tarafından belirlenen ülkemizdeki en büyük bin sanayi kuruluşu arasında 5 şirketimizle yer almıştık. 2013 yılı için belirlenen listede, Kombassan Kağıt, Kompen, Komgıda, Komyapı ve Muratlı Karton olmak üzere 5 şirketimizle yer almaktayız. Yaptığımız değerlendirmede, geçen yıla oranla bu şirketlerimiz cirolarını ortalama yüzde 10’a yakın artırarak önemli bir başarıya imza atmışlardır. Ayrıca bu 5 şirketimizin cirosu, İSO ikinci 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Konyalı şirketlerimizin toplam cirosunun yaklaşık yüzde 25’ine tekabül etmekte olup, bu oran, kısmen de olsa grubumuzun bölgeye olan katkısını ifade etme açısından bizleri mutlu etmektedir. Genel olarak grubumuzu değerlendirdiğimizde ise; 2013 yılı verileri itibariyle ciromuz 1 milyar TL’nin üzerinde gerçekleşmiş olup, planladığımız hedefleri elde ettik. Ciromuzun önemli sayılabilecek 250 milyon liralık bir kısmı ihracattan kaynaklanmaktadır. Grubumuz,2013 yılında 100 milyon TL yeni yatırım gerçekleştirmiştir. Ayrıca, grubumuz şirketlerinde direkt olarak 6 bin 000 civarında kişi istihdam edilerek işsizliğin azaltılmasında katkı sağlamaya devam etmekteyiz. Konya-Karaman bölgesinde faaliyet gösteren tüm şirketlerimizin bölge ekonomisine katkısı ise mal ve hizmet alımları, ihracat, ücret ödemeleri, vergi ödemeleri gibi kalemler dikkate alındığında toplamda 1 milyar TL’nin üzerindedir. Kombassan olarak, ülkemize ve bölgemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA