• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KOMBASSANdan yanlış haber uyarısı
29 Ocak 2010 Cuma 10:31

KOMBASSAN'dan 'yanlış haber' uyarısı

Basında yer alan, Konya 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından Kombassan lehine verilen bir kararı onayan Yargıtay

Basında yer alan, Konya 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından Kombassan lehine verilen bir kararı onayan Yargıtay, avukatların itirazı üzerine kararını değiştirip, "ortaklığı hukuki açıdan geçersiz" saydığına yönelik haberler üzerine Kombassan Holding yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, basında yer alan haberlerin yanlış ve taraflı olduğuna dikkat çekildi.

 

Yapılan açıklamada, Yargıtay’ın karar düzeltme istemini kabul gerekçesinin, basında yer aldığı şekliyle, SPK uzmanı veya Ticaret Hukuku uzmanı bilirkişinin şirket defterlerini incelemesine izin verilmediği, Kombassan yetkilileri hakkında açılan ceza davaları dosyaları incelenmeden hüküm kurulduğu gerekçeleriyle kabul ettiği yönündeki haberin gerçek dışı olduğu ifade edildi. Yetkililer, Yargıtay 11. Hukuk Dairesinin bozma kararının usuli bir eksiklikten kaynaklandığını, SPK uzmanı veya Ticaret Hukuku uzmanı bilirkişinin şirket defterlerini incelemesine izin verilmediği yönündeki haber ile ilgili olarak, her türlü yasal yollara başvurulacağı bildirildi. Yargıtay’ın söz konusu kararının, ortaklığın hukuki açıdan geçersiz bulunduğuna yönelik bir karar olmadığı, yerel mahkemenin, davalı şirket defterlerinin bilirkişi marifetiyle incelenerek, diğer delillerin de toplanarak, sonuca ulaşılması yönünde verilmiş bir karar olduğu vurgulandı.

 

Devam eden açıklamada, sunulan haberin, manidar olduğu, Kombassan İnşaat Tarım İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin başvurusu neticesinde, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 17 Eylül 2009 gün ve 85/554 sayılı kararı ile kurul kaydına alındığı bilgisi verildi.

 

Yetkililer, şirket hisselerinin, Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmesine yönelik çalışmaların şirketlerinin kurul kaydına alınması ile birlikte hız kazandığını, yasal düzenlemelere uyumla birlikte önümüzdeki dönemlerde ortakların sahip olduğu hisse senetlerinin menkul kıymetler borsasında işlem görür hale gelmesinin yönetim olarak hedefleri arasında olduğunu, ortakların basında yer alan, asılsız haberlere itibar etmemesi gerektiğini açıkladı.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA