• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kombassandan Konya Valisine ziyaret
26 Eylül 2013 Perşembe 11:48

Kombassan'dan Konya Valisi'ne ziyaret

Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin ve Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Aydemir Konya Valisi Muammer Erola makamında hoş geldin ziyaretinde bulundu.

Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin ve Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Aydemir Konya Valisi Muammer Erol’a makamında hoş geldin ziyaretinde bulundu.

Ziyarette, Kombassan’ın Konya ve ülke ekonomisine yaptığı katkıları özetleyen Şahin: Kombassan’ın, yurtiçinde, Konya, İstanbul, Sakarya, Muğla, Tekirdağ, Afyon, Aksaray, Burdur, Karaman, Antalya, Düzce ve Aydın'da, yurt dışında ise Romanya ve Macaristan'da olmak üzere toplam 8 sektörde, 18 şirket, 32 tesis, 6 bin direkt, 15 bin endirekt çalışanı ile faaliyetlerini sürdürmekte olduğunu, sadece Konya bölgesinde ise, 12 şirket ve 2 bin 700 direkt çalışanının bulunduğunu ifade etti.

Kombassan Grubunun 2012 yılında 1 milyar 30 milyon TL ciro elde ettiğini, 218 milyon TL ihracat yaparak cari açığın azaltılmasına katkıda bulunduğunu ve 47,3 milyon TL yeni yatırım gerçekleştirdiğini belirten Şahin, Konya bölgesinde; ciro, ihracat, mal ve hizmet alımı, personel ödemeleri, vergisel ödeme ve yükümlülükler, yatırıma yönelik harcamalar olmak üzere bölge ekonomisine toplamda 1 Milyar TL'nin üzerinde bir girdi sağlandığını sözlerine ekledi.
Bu girdilerle, bölge ve ülke ekonomisine önemli kazançlar sağlandığını, yapılan ihracat ve sağlanan istihdam ile cari açığın ve işsizliğin azaltılmasına katkıda bulunulduğunu ifade eden Şahin, hedeflerinin; Anadolu’dan aldıkları gücü, yine Anadolu’ya ve ülkemize değer katacak, dünya ile rekabet edebilecek seviyeye çıkarmak olduğunu belirtti.
 
Konya Valiliği’ne atanan Muammer Erol’un Konya’ya büyük ve önemli hizmetler gerçekleştireceğine inandıklarını ve bunun için her zaman gerekli desteği sağlayacaklarını söyleyen Şahin, Vali Erol’a başarı dileklerinde bulundu.

Gerçekleştirdikleri nezaket ziyareti nedeniyle Kombassan Yöneticilerine teşekkürlerini ifade eden Konya Valisi Erol’da; bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan Kombassan’ı yakından tanıdığını, Konya ve ülkemiz için yapacağı çalışmalarda daima yanında olacaklarını ifade etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret,  hatıra fotoğrafı çekimi ile tamamlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA