• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kombassana büyük onur!
23 Ocak 2013 Çarşamba 09:47

Kombassan'a büyük onur!

Kombassan Kağıt, 500 firma arasından kârını en çok artıran 5 şirket arasına girerek önemli bir başarıya imza attı.
Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Ekonomist Dergisi işbirliği ve Turkcell'in desteğiyle bu yıl 9. su düzenlenen ''Anadolu Kaplanları-Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi'' araştırmasının ödül töreninde Kombassan Kağıt “Karını En Çok Artıran 5 Şirket” arasına girerek ödül aldı.
İstanbul Swiss Otel’de, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün de katılımıyla gerçekleşen Ödül töreninde, bir konuşma yapan Ergün “ülkemiz için yatırım, üretim, ihracat ve istihdam yapan en büyüğünden en küçüğüne kadar iş dünyasının tüm temsilcilerine teşekkür ederek, şunları söyledi: “ Bugün, Anadolu’da istihdam oluşturan karını, ihracatını en fazla artıran firmalarımıza ödül vereceğiz. Yapılan araştırma Anadolu’nun her geçen gün yükselmeye devam ettiğini gösteriyor.” dedi. Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.
Konya’dan iki firmanın ödül aldığı törende, Kombassan Kağıt, 500 firma arasından “kârını en çok artıran 5 şirket” arasına girerek önemli bir başarıya imza attı.
Kombassan Kağıt adına ödülü Kombassan Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Aydemir aldı.
Alınan ödülle ilgili bir açıklama yapan Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, Kombassan’ın kurumsallaşma ve verimlilik çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiğini, bunun bir sonucu olarak 23 Kasım 2012 tarihinde İMKB’ye kote olduklarını söyledi. Şahin, tüm şirketleriyle belirlenen hedeflere doğru ve emin adımlarla yürüdüklerini önümüzdeki yıllarda da bu ödüllerin artacağını umduklarını belirtti.
Şahin, alınan bu ödüllerle Kombassan’ın şirketleriyle ülke ve bölge ekonomisine olan katkılarının açık bir şekilde görüldüğünü ve sektörünün lokomotif kuruluşlardan biri olan Kombassan Kağıt’ın da yaptığı yenilikler ve iyileştirme çalışmaları ile iddialı bir konuma geldiğini belirtti.
Şahin ayrıca şunları söyledi “Bu kapsamda Ülkemizde 1. Hamur kağıt üreten 4 tesisten biri olan Kombassan Kağıt'ta ki makine yenileme ve kapasite artırımı çalışmalarıyla üretim kapasitesi 85.000 tona çıkarıldı, ilave olarak baskı kalitesini ve hızını artırma amacıyla, saatte 15.000 tabaka baskı yapabilen 6 renk + dispersiyon laklı ofset baskı makineleri işletmemize kazandırıldı. Ayrıca, ürünlerin geçtiği aşamalarda ihtiyaç duyulan UV-lak makineleri, kutu kesim makineleri, kutu katlama-yapıştırma makineleri ve palet çevirme/havalandırma makineleri ile üretim parkurumuzu genişlettik.”
“Teknolojik gelişmeleri takip ederek yapmış olduğumuz bu faaliyetler sonucu, müşteri memnuniyetini esas alan, kaliteli ürün üreten mevcut karton kullanma kapasitesini, 12.000 ton seviyesine çıkaran, komple bir karton ambalaj ve ofset baskılı sıvamalı kutu üretim tesisi elde ettik.”
 Sektör içerisinde etkili ve sürdürülebilir rekabet için bu çalışmaları tüm şirketlerimizle yapmaya devam edeceğiz. Şirketimizin bu ödülü almasında emeği geçen tüm yönetici ve çalışanlarımızı gönülden tebrik ediyorum.” dedi.
Konya 2.Organize Sanayi Bölgesi'nde yaklaşık 85 bin m² kapalı alan üzerine kurulu Kombassan Kağıt, 1989 yılından buyana güncel teknolojik imkanları kullanarak kağıt, defter ve ambalaj üretimlerini gerçekleştiriyor. Kombassan Kağıt, A4 ebatlarında SpeedCopy, UltraCopy fotokopi kağıtları ve Komeks Defter markaları yanında,  %100 beyazlatılmış kimyasal selüloz kullanarak ürettiği 60gr/m²'den 160gr/m² ye kadar birinci hamur kağıdı, istenilen ölçüde ve gramajda ebat ve bobin kağıt seçenekleri ile müşterilerine sunmakta, ayrıca ülke dışına da yayılan hızlı ve geniş satış ağıyla hizmetlerini sürdürmektedir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA