• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kombassan kalitesini gösterdi
06 Ekim 2012 Cumartesi 13:47

Kombassan kalitesini gösterdi

Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen Anadolu'nun En Büyük Şirketleri Listesine Kombassan Holding 6 şirketi ile birden girdi.
Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen Anadolu'nun En Büyük Şirketleri Listesi’ne Kombassan Holding 6 şirketi ile birden girdi. Listede Kombassan Kağıt Matbaa, Komyapı, Komgıda, Kompen, Muratlı Karton ve Divapan yer aldı
Anadolu sermayesinin önde gelen kuruluşlarından Kombassan Holding büyüklüğünü bir kez daha gözler önüne serdi. İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı ilk 1000 şirkette 6 şirketle birlikte yer alan Kombassan Holding, Ekonomist Dergisi’nin TEB BNP Paribas işbirliği ile yayınladığı Anadolu’nun En Büyük Şirketleri Listesi’nde de 6 şirketi ile yer aldı.
Yıllık 100 bin tonluk üretimle, Türkiye’nin 1. Hamur kağıt ihtiyacınn yüzde 15’ini karşılayan, Speed, Ultracopy ve Komeks defter  markalarıyla üretim yapan  Kombassan Kağıt, listeye 261’inci sıradan girerken, grubun inşaat ve yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren şirketi Komyapı 289’uncu sırada yer aldı. Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 18 milyon TL yatırımla damızlık süt sığırı yetiştiriciliği ve bakliyat tesislerini hizmete sokan ve Golda, Melda markalarıyla gıda sektörünün önemli firmalarından olan Komgıda listenin 327’inci sırasına otururken, PVC Kapı-Pencere sistemleri, Yalı Baskı (Vinil Siding), Panjur ve Isıcam sistemleri’nin; üretim, pazarlama ve montaj alanlarında faaliyet gösteren Kompen ise Anadolu 500’ün 367’incisi oldu.
Tekirdağ’da 1995 yılında temeli atılarak 1997 yılının sonunda faaliyete giren ve 225-450 gr/m2 arasında değişen gramajlarda kuşeli karton üretimi yapan Muratlı Karton ve üretimini Düzce’de 47 bin metrekaresi kapalı, 300 bin metrekare alanda gerçekleştiren ve Divalam, DivaMDF markalarıyla üretimine devam eden Divapan da Ekonomist Dergisi’nin Anadolu 500 Listesi’nde yer bulan şirketler oldu.
Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin konu ile ilgili yaptığı açıklamada kısa bir süre sonra borsada işlem görecek olan Kombassan’ın 8 sektörde 18 şirket ve 32 tesis ile emin adımlarla yoluna devam ettiğini vurgulayarak, son günlerde Burdur’un Bucak ilçesinde Kongaz LPG dolum tesislerinin ve Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesinde Komgıda bünyesinde faaliyet gösteren hayvancılık ve bakliyat tesislerinin açılışını yaparak büyümeye devam ettiklerini söyleyerek, sözlerini şöyle tamamladı: ”Yaptığımız çalışmalar ve yeniden yapılanma sürecinin doğal bir sonucu olarak, Grubumuz 2011 yılında İstanbul Sanayi Odası’nın(İSO) her yıl belirlediği Ülkemizin en büyük 1000 şirketi içerisine 6 şirketiyle girerek önemli bir başarı elde etmiştir. Yine şirketlerimiz her yıl vergilendirme, döviz kazandırma gibi alanlarda onlarca başarı elde ederek ülkemizin 2023 yılı hedeflerine ulaşmasında katkı sağlamaya devam etmektedir.” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA