• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kombassan İMKBde başlıyor
22 Kasım 2012 Perşembe 18:20

Kombassan İMKB'de başlıyor

Türkiyede faaliyet gösteren Anadolu sermayesinin güçlü gruplarından Yurtiçi ve yurtdışında 18 şirket ve 32 işletme ile faaliyet gösteren Kombassan, İMKBde işlem görmeye başlıyor.
Türkiye’de faaliyet gösteren Anadolu sermayesinin güçlü gruplarından Kombassan İMKB’de işlem görmeye başlıyor. Konu ile ilgili basını bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Şan, Kombassan’a bağlı iştiraklerin Müdürleri ve çok sayıda gazeteci katıldı. Kombassan Holding, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) işlem görmeye başlıyor.  Kombassan’ın, Bizim Menkul Değerler tarafından yürütülen kotasyon süreci başarı ile tamamlandı. Şirket, bugünden itibaren İMKB’de işlem görecek. İşleme açılacak olan Kombassan’ın kodu ise KOMHL olarak belirlendi.  Borsaya kotasyonla birlikte hisselerin kolaylıkla alınıp satılabileceğinin altını çizen Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin “2007 yılında göreve gelen Kombassan Holding’in yeni yönetimi, gurubun marka ve karlılığını yükseltmek için gayret sarf etmektedir. Bu gayreti gösterirken de ben merkezli değil, biz merkezli ve şeffaf hareket etmekteyiz. Kombassan Holding, güçlü ve dinamik yapısıyla dikkatleri üzerine toplayarak, her geçen yıl faaliyet gösterdiği alanlara yenisini ekliyor. 2012 itibariyle, Kombassan Holding’in yurt içi ve yurt dışında 18 şirketi ve 32 tesisinde yaklaşık 6 bin civarında çalışanı ile faaliyetlerini sürdürüyor” diye konuştu.
“ÜSTÜN PERFORMANSIYLA DİKKAT ÇEKİYOR”
Kombassan Grubu’nun, büyüme ve karlılık alanlarındaki üstün performansını hemen hemen her yıl aldığı ödüllerle taçlandırdığına dikkat çeken Şahin “2011 yılında İSO’nun (İstanbul Sanayi Odası) yaptığı 'Türkiye'nin en büyükleri' sıralamalarına ilk 1000’e altı şirketimizle girerek, başarılarımızın karşılığını almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Tüm şirketlerimiz hem teknolojisiyle, hem karlılığıyla, hem de büyüme konusundaki üstün performanslarıyla dikkatleri çekiyor” dedi. Grup şirketlerinin faaliyet gösterdiği alanda önemli bir performans gösterdiğini anlatan Şahin “Bu gün Kombassan için ayrı bir önem taşıyor. 1988 yılında kurulduğundan bu yana 72 bin ortağıyla Anadolu sermayesinin en güçlü markalarından birisi haline gelen şirketimiz İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlıyor. Bu da mevcut ve potansiyel ortaklarımızın şirketin finansal performansından hak ettikleri payı alabilmeleri anlamına gelirken, potansiyel yatırımcılar için de yüksek karlılık ve büyüme hedeflerine sahip bir şirkete ortak olma anlamına geliyor” dedi.
YILLIK YÜZDE 15,5 BÜYÜME
İMKB’de işlem görmeyle ilgili tüm onayların alındığını ve ortaklara yapılan çağrının ardından şirketin şimdilik yüzde 10 oranındaki hissesinin işlem görmek amacıyla kaydileştirildiğini anlatan Şahin, Kombassan’ın güçlü bir finansal yapıya sahip olduğunu aktardı. Kombassan’ın 23 Kasım 2012 tarihinden itibaren işlem görmeye başlayacağını kaydeden Şahin “Kombassan’ın yıllık ortalama ciro büyümesinin yüzde 15,5 seviyesinde olmasını bekliyoruz” dedi.
384 MİLYON TL YATIRIM HEDEFİ
Şahin “Yatırımlara baktığımızda ise Kombassan; son iki yılda yaptığı 128 milyon TL’lik yatırıma ek olarak önümüzdeki 3 yılda 384 milyon TL daha yatırım planladı” ifadelerine yer verdi.
2015’TE YÜZDE 18’İN ÜZERİNDE KÂRLILIK HEDEFİ
Kombassan’ın 2011 yılındaki brüt kârlılık oranının yüzde 15.9 seviyesinde gerçekleştiğini anlatan Şahin, 2015 yılında kârlılık oranının yüzde 18’i aşmasını beklediklerini ve Grubun yıllık yüzde 28,8 FAVÖK artışı hedeflediğini belirtti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA